Спортист Своге започна с реми пролетния дял на шампионата във

...

Спортист измъкна точка от Крумовград

Спортист Своге стартира с реми пролетния дял на шампионата във Втора лига. „ Шоколадите “ направиха 0:0 при сложното посещение на ФК Крумовград.

Петър Колев направи формален дебют на треньорската пейка на Спортист. На терена се появиха и шест от новите попълнения на тима - Мартин Величков, Петър Вуцов, Павлин Чиликов, Дилян Георгиев и Димитър Петров, които започнаха титуляри, а Слав Петков влезе като запаса. Аюб Тазути също направи още един дебют, откакто се завърна тази зима в тима.
През първото полувреме липсваха чисти голови положения. Двата тима направиха забавни офанзиви, само че не съумяха да застрашат вратата на противника. Футболистите на Петър Колев демонстрираха много добра игра в отбрана и съвсем не позволиха обстановки пред Величков.
През втората част нещата не се трансформираха изключително. Спортист сподели извънредно постоянна игра в защита, а домакините имаха едно по-добро голово състояние, когато изпратиха топката в гредата.

В 87-ата минута Александър Бастунов получи преувеличен втори жълт картон и надлежно бе изпъден от терена, а Спортист доигра мача с 10 индивида. Това обаче не повлия върху крайния резултат.

В идващия кръг от Втора лига Крумовград гостува на Беласица, до момента в който Спортист Своге приема дубъла на Ботев Пловдив.

17:00 13/02 19:30 13/02 21:45 13/02 22:00 13/02 12:00 12/02 14:15 12/02 16:45 12/02