Спортист и Миньор завършиха 1:1 в приятелски мач, който е

...

Спортист Своге и Миньор не се победиха в контрола

Спортист и Миньор приключиха 1:1 в другарски мач, който е част от зимната подготовка на двата тима.

Мачът бе относително равносилен, като двата тима си размениха мощни моменти.

В 8-ата минута Спортист направи добра офанзива, която приключи с центриране в наказателното поле, само че Георги Николов не съумя да доближи до топката.

Футболистите на Миньор вкараха първи гол в 31-ата минута. Те се възползваха от неточност, при която стражът Мартин Величков опита пас към Петър Вуцов, топката бе пресечена и футболист на Миньор означи.

Малко преди почивката резултатът можеше да бъде подравнен. Семерджиев стреля, стражът на Миньор в началото мазета, Лукас Мартинс се докопа до топката и стреля с глава, само че вратарят на перничани още веднъж я мазета над гредата.

Изравнителното попадение падна в 77-ата минута. Тогава Илия Русинов стреля непосредствено от директен свободен удар и изнанада „ жълто-черните “.

Лукас Мартинс също имаше опция да вкара гол, финтира вратаря, само че би над гредата.

Още на следващия ден Спортист ще изиграе още една контрола, като противник е отбора на ФК Банско, който стартира в 13:00 часа.

СПОРТИСТ : Мартин Величков, Богдан Костов, Петър Вуцов, Павлин Чиликов, Дилян Георгиев, Александър Бастунов, Владимир Сиромахов, Владимир Семерджиев, Илия Русинов, Георги Николов, Лукас Мартинс (Пепе Дилан, Виктор Стойков, Симеон Чатов, Йоан Маринов, Сами Пилер, Кирил Янакиев, Габриел Александров, Филип Ангелов, Димитър Петров)