Спортист допусна поражение от Беласица с 0:2 в мач от

...

Беласица надви Спортист насред Своге

Спортист позволи проваляне от Беласица с 0:2 в мач от шестия кръг на Втора лига. Мачът мина съвсем напълно в половината на гостите, които реализираха единствено няколко контраатаки и при две от тях означиха два гола през първото полувреме. През втората част дебютантът за Спортист Светослав Диков пропусна дузпа.

Мачът стартира с емфатичен напън на Спортист, а играта се водеше най-вече в половината на гостите от Петрич.

В 11-ата минута „ сините “ сътвориха и първото положително голово състояние. Дебютантът Светослав Диков даде пас като по конец към Кирил Янакиев, само че вратарят Георгиев го изпревари преди той да нанесе завършващ удар.

Само след няколко минути игра Богдан Костов стреля с левия крайник отвън наказателното поле, само че топката мина около десния непряк дирек.

Противно на логиката гостите поведоха. В 20-ата минута гостите означиха гол при първата си по-сериозна офанзива. Айвън Ангелов направи прекрасен пробив и даде превъзходен извеждащ пас към Марти Таушанов, който се озова самичък против вратаря Василев и пусна топката около него за 0:1.

След гола ситуацията на терена не се промени. „ Шоколадите “ продължиха натиска. В 25-ата минута Филип Ангелов стреля, само че бранител на гостите мазета от голлинията.

Гостите стигнаха до втори гол при една контраофанзива в 26-ата минута. Топката бе ориентирана към Аспарух Смилков. Смилков направи близо 30-метров спринт и вкара топката за повторно в мрежата на Ивайло Василев. При паса към Смилков останаха подозрения за засада, само че такава не бе маркирана.

В 42-ата минута Ариф Ферадов стреля, само че изпрати топката над вратата.

Второто полувреме стартира с предстоящ напън за Спортист и няколко разбърквания в наказателното поле на гостите. В 55-ата минута Илия Русинов нахлу отдясно, само че центрирането му бе избито ъглов удар. След неговото осъществяване и разиграване топката още веднъж бе центрирана, Сами Пилер игра с глава, само че изпрати топката право във вратаря.

В 63-ата минута Бастунов стреля с глава, само че топката мина около вратата.

С течение на мача натискът на Спортист се усили, а гостите се прибраха в своята половина и се затвориха.

В 74-ата минута Беласица въпреки всичко направи една офанзива, при която Айвън Ангелов стреля отвън наказателното поле и топката мина над вратата.

В 78-ата минута реферът свири дузпа за Спортист. Валентин Костов игра с ръка в наказателното поле, като спря пътя на топката към голлинията. Зад топката застана Светослав Диков, вратарят се хвърли в десния ъгъл, Диков би в левия, само че я изпрати в навън.

Гостите направиха още една добра контраофанзива в 82-ата минута, само че в последна сметка Ивайло Василев мазета в корнер.

Богдан Костов още веднъж стреля рисково в игра в 85-ата минута, само че още веднъж Кирил Георгиев бе на мястото си и избави.

До края на мача натискът продължи както и разбъркванията в наказателното поле на гостите, само че до гол не се стигна.

СПОРТИСТ – Беласица 0:2

0:1 Марти Таушанов 20, 0:2 Аспарух Смилков 26

СПОРТИСТ: Ивайло А. Василев, Богдан Костов, Борислав Стойчев-к. (57 – Иво Харизанов), Сами Пилер, Галин Ташев, Александър Бастунов, Филип Ангелов (52 – Георги Атанасов), Кирил Янакиев (52 0 Стефан Стефанов), Илия Русинов, Светослав Диков, Ариф Ферадов (71 – Богомил Богомилов)

БЕЛАСИЦА: Кирил Георгиев, Аспарух Шамкалов, Валентин Костов (83 – Симеон Бояджиев), Атанас Димитров, Мартин Русков, Атанас Карачоров (77 – Атанас Чепилов), Айвън Ангелов, Владимир Гогов, Марти Таушанов (65 – Мариян Вангелов), Аспарух Смилков, Илия Карапетров

ЖЪЛТИ КАРТОНИ: Сами Пилер, Илия Русинов, Ариф Ферадов (С); Валентин Костов, Айвън Ангелов (Б)

РЕФЕР: Стоян Арсов