Специализираната прокуратура ще направи втори опит да докаже обвиненията си

...
Специализираната прокуратура ще направи втори опит да докаже обвиненията си
Коментари Харесай

Нов опит за дело срещу Митьо Очите в спецсъда

Специализираната прокуратура ще направи втори опит да потвърди обвиняванията си против несебърския необут, прочут като Митьо Очите, и още 12 души за присъединяване им в проведена незаконна група за изнудване, насила, палежи и разпространяване на опиати.

В началото на септември, делото против тях беше прекъснато поради позволени основни процесуални нарушавания в обвинителния акт.

Държавното обвиняване трябваше да ги в профил в незабавен порядък, с цел да не изтече законният 8-месечен период за задържане на подсъдимите. Димитър Желязков беше задържан в Турция през август 2018 година, а през февруари беше екстрадиран назад у нас. Ако бъде приет за отговорен, го заплашват 15 години затвор, санкция от 5000 до 10 000 лв. и конфискация на половината му имущество.
Източник: standartnews.com


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР