София. Миньор 2015 продължи победната си серия в регион Запад ...

София. Миньор 2015 продължи победната си серия в регион Запад

Миньор 2015 остана непобеден след драматичен обрат срещу Спортист

София. Миньор 2015 продължи победната си серия в район Запад на ББЛ А група. Тимът завоюва дербито на кръга против Спортист Своге, откакто довечера в столичната зала „ Триадица “ го победи със 78:72 след трагичен поврат в края.

Победата бе осма за тима от Перник, който остава отпред в класирането и единствен без загуба досега. Днешният му противник, който завоюва купата в района през предишния сезон, към този момент е с баланс 4-2.

Двубоят стартира относително равностойно, само че след мощни финални минути на първата четвърт баскетболистите на Емил Горанов поведоха с 23:16. Те се откъснаха с 16 точки през втория срок, като имаха много добра успеваемост от далечно разстояние и на почивката бяха напред с 48:37.

След паузата настъпи напредък в играта на Миньор 2015, който смъкна разликата единствено на точка, само че преди заключителната четвърт преднината на Спортист още веднъж бе двуцифрена – 66:56. Отборът на Георги Младенов обаче не се отхвърли и пет минути преди сирената стигна до цялостен поврат при 71:70, като до края съумя да удържи водачеството си и да завоюва.

Кристиян Ставрев бе най-резултатен за спечелилите с 23 точки. Георги Бързаков записа 16 точки и 7 битки, Велислав Гълъбов вкара 11 точки, 10 има Мартин Мандалски.

Много мощен мач за Своге изигра Борис Матраков, който означи 5 тройки и общо 30 точки. Джими Хънт се регистрира с 12 точки и 9 асистенции.

Източник: focus-news.net