София е далеч от морето, но за да приключи успешно

...
София е далеч от морето, но за да приключи успешно
Коментари Харесай

СДВР с ценни съвети за безопасна почивка на морето

София е надалеч от морето, само че с цел да завърши сполучливо почивката ни би трябвало да съблюдаваме няколко съществени правила, показват от Столична дирекция на вътрешните работи - Столична Полиция.

Много значимо предписание за сполучливата ви отмора на море е да не влизате в морето тук-там, където няма спасители, или когато има възбрана за къпане.

Основни знамена ЧЕРВЕН ФЛАГ - Забранено е да се влиза във водата. Дори в случай че морето в това място ви наподобява безшумно и умерено, не трябва да мислите, че флагът е бил подложен тук по простъпка или по нелепа опция. Поставя се при мощно неспокойствие или при мъртво неспокойствие, когато рискът от удавяне е огромен.

ЖЪЛТ ФЛАГ / ОРАНЖЕВО ЗНАМЕ - Тези флагове свидетелстват, че плажът е отчасти затворен и плуването не се предлага. Възможно е да влезете във водата, само че заради огромните талази спасителите имат право да не пускат туристите във водата. Не влизайте във водата с надуваеми възглавнички, дюшеци или топки.

ЗЕЛЕНО ЗНАМЕ - Плуването е разрешено Мъртвите течения се образуват до брега. Тоест, дори водата да ви е до кръста, а още по-лошо, в случай че е до гърди, течението може да ви подхване и да ви завлече във вътрешността в морето.

Какво да вършим, в случай че попаднем на мъртво неспокойствие? Без значение дали сте мощен или слаб плувец, доста е значимо да не се борите с течението, което не е добра концепция. По-безопасно е да се отпуснете на повърхността на водата, защото в противоположен случай тялото застава перпендикулярно надолу и течението го носи по-бързо. Когато легнете на повърхността на водата, по-голямата мощ на течението "минава " под вас. Излиза се настрана от течението, задачата е не всеки път да излезем на мястото, където сме влезнали, значимото е хората да излязат от това течение, с цел да могат да го преодолеят. Не изпадайте в суматоха, тъй като в такива случаи човек работи преждевременно и не мисли разумно. Няма потребност да плувате с всичка мощ срещу течението, губейки своите запаси от сила. Трябва да се плува не към брега, а встрани, редом на плажа. Ако течението е тясно (до 5 метра), вие доста бързо ще излезете от него.

В доста от случаите удавниците са консумирали алкохол преди да влязат в морето. Когато човек влезе в морето след приложимост на алкохол, мъртвото неспокойствие раздвижва тялото във всички направления и налягането в стомаха става по-голямо, след което в множеството случай следва повръщане, което удавя индивида.

Водноспасителната работа (ВСС) към Българския Червен кръст ви предлага някой обикновени правила:

Научете се да плувате – това е най-хубавата профилактика против удавяне; Къпането и плуването да става единствено в охранявани водоеми и да се съблюдават напътствията на спасителите и флаговата сигнализация; Не би трябвало да се влиза във водата най-малко час и половина-два след хранене или след приложимост на алкохол или опиати; Хората, които не са уверени в плувните си възможностти, не би трябвало да се предоверяват на надуваеми предмети; Децата не би трябвало да се оставят без контрол; Дъвченето на дъвка при плуване и къпане е извънредно рисков навик; Ако се съобразяваме с тези правила, доста ще понижим риска и ще избегнем нежеланите произшествия по време на къпане, плуване или игра във водата.
Източник: novini.bg

СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


Промоции

КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР