Снимки: Фейсбук, ПФК СпартакСпартак (Вн) излезе начело в класирането на

...

Спартак удари Марица с 5:3 като гост и поведе във Втора лига

Снимки: Facebook, ПФК Спартак

Спартак (Вн) излезе отпред в класирането на Втора лига. Преди минути варненци удариха с 5:3 Марица като посетители след доста мощно второ полувреме.

На почивката възпитаниците на Васил Петров изоставаха с 0:1, откакто в 39-ата мин. прецизен бе Мариян Тонев.

След почивката варненци се развихриха и стигнаха до цялостен поврат. В рамките на четвърт час - в 55-ата, 65-ата и 70-ата мин. Георги Бабалиев заби хеттрик. Последва попадение на Георги Божилов за 85-ата за 1:4. В 90-ата Веселин Марчев понижи, само че Даниел Начев направи 2:5. Марчев оформи крайния резултат с гол от дузпа.

Спартак, Хебър и Марица са в Топ 3 с по 13 точки, само че головата разлика на варненци е по-добра от тези на останалите тимове.