Славия победи Ботев (Враца) с 1:0 след продължения в среща-реванш

...

Славия и Етър продължават на баража

Славия победи Ботев (Враца) с 1:0 след продължения в среща-реванш от полуфиналните плейоф за систематизиране на местата от седмо до десето в Първа професионална лига. Първата среща сред двата отбора приключи 0:0, а довечера в постоянното време също не беше маркиран гол. Така Славия ще играе за седмото място против Етър (Велико Търново), който по-рано отстрани Локомотив (Пловдив) с общ резултат 3:0 от двете срещи.

Попадението за " белите " вкара Цветелин Чунчуков в 99-ата мунута от дузпа, отсъдена за нарушаване на Валери Домовчийски против Давид Муньос. Нападателят задържа бранителя на домакините, който падна на земята и основният арбитър отсъди 11-метров углавен удар.

Играчите на Славия имаха няколко положителни голови положения през първото полувреме, само че не съумяха да стигнат до гол. В 14-ата минута Славчо Шоколаров насочи мощен удар от въздуха, само че топката мина над вратата. Две минути по-късно Красимир Костов мазета удар на Георги Йомов, който стреля още веднъж при добавката, само че този път Илия Миланов блокира неговия изстрел. В 34-ата минута Емил Стоев лиши топката от Преслав Петров и се озова самичък против стража Георги Петков, който отрази неговия удар. Малко по-късно Йомов опитва да трансферира Красимир Костов, който плонжира и съумя да почисти в корнер.

През второто полувреме " белите " също пропуснаха да вкарат гол. В 75-ата минута след центриране към наказателното поле на Ботев Чунчуков се размина с топката, а по-късно Георги Йомов стреля в навън от дребен ъгъл. В последната минута от постоянното време удар на Мартин Кавдански с глава излезе в навън.  В добавеното време Георги Вълчев направи доста значима интервенция, хвърляйки се пред краката на Чунчуков, който можеше да донесе победа на " белите ".

След 0:0 в постоянното време се стигна до продължения. Още при започване на първите спомагателни 15 минути Чунчуков беше прецизен от дузпа за 1:0. Във второто продължение старши треньорът на Славия Златомир Загорчич беше изпъден от пейката поради имитация към четвъртия арбитър.
Източник: standartnews.com