Швеция спечели с минималното 1:0 домакинството си на Италия в

...

Швеция дръпна на Италия с 1:0

Швеция завоюва с минималното 1:0 семейството си на Италия в първия мач от баражите за класиране за международното състезание по футбол през 2018 година

Единственото попадение на " Френдс Арена " бе дело на Якоб Йохансон в 61-ата минута. Реваншът е в понеделник в Милано.

Гостите започнаха добре и в 6-ата минута Матео Дармиан центрира съвършено към Андреа Белоти, само че ударът с глава на нападателя на " Торино " мина около вратата на Олсен.

Шведите отвърнаха с композиция сред Емил Форсберг и Ола Тойвонен, само че ударът на играещия в " Тулуза " футболист мина над вратата.

В 35-ата минута Тойвонен влезе с дрибъл в наказателното поле на скуадрата, само че Буфон излезе майсторски и мазета.

" Френдс Арена " избухна в 61-ата минута, когато топката рикошира след удар на Йохансон, изненада Буфон и опъна мрежата зад него за 1:0.

В 71-ата минута Дармиан опита да възвърне равенството, само че ударът му уцели гредата.

Двата отбора не сътвориха повече положения до края на мача и оставиха развръзката за след три дни в Италия.
Източник: btvnovinite.bg