Шампионът на България Левски Лукойл завоюва първия си трофей за

...

"Левски Лукойл" разби "Рилски спортист" и грабна Суперкупата

Шампионът на България " Левски Лукойл " завоюва първия си трофей за новия сезон. Възпитаниците на Константин Папазов победиха носителя на Купата на България " Рилски състезател " със 102:80 (20:24, 21:16, 34:26, 27:14) и завоюваха третото издание на мача за Суперкупата по баскетбол, който се организира в зала " Универсиада ".

Двата тима изиграха равностойно първо полувреме. Тимът на Людмил Хаджисотиров поведе в резултата през първата четвърт, само че на почивката домакините от " Левски Лукойл " имаха задатък от 41:40.
Снимка: Lap.bg
Във втората част " сините " преобладаваха напълно. Те поведоха с 12 точки в третата част, а в последните 10 минути преднината им доближи 95:73 малко повече от три минути преди сирената.

За спечелилите най-резултатен беше Божидар Аврамов, който получи премия за изпълнител №1 на мача. Христо Захариев добави 17 точки, а Патрик Рембърт приключи с " дабъл-дабъл " - 16 точки и 13 асистенции. Калоян Иванов осъществя 14, а Деян Иванов се регистрира с 13 точки.

Дерек Райт се отличи за " Рилски състезател " с 15 точки. Джейлън Дженкинс приключи с 13 точки и 10 битки.
Срещата в зала " Универсиада " изгледаха и част от националите, измежду които Александър Везенков и Станимир Маринов. На трибуните беше още селекционерът на представителния ни отбор Любомир Минчев. Тази вечер националите ще се съберат в Правец, а от на следващия ден ще стартират подготовка за международните квалификации против Франция на 13 септември в Ботевград и против Русия на 16 септември в Химки.

Първата Суперкупа на България завоюва " Лукойл Академик " през 2016 година след победа с 93:85 против " Рилски състезател ". Година по-късно " студентите " изгубиха трагично от " Берое " с 85:86.
Източник: btvnovinite.bg