Шампионът Лудогорец се върна на върха в Първа лига, след

...

Гол от засада върна "Лудогорец" на върха в Първа лига

Шампионът " Лудогорец " се върна на върха в Първа лига, откакто завоюва с 2:1 като хазаин на " Ботев " Враца в среща от 14-ия кръг. Така " орлите " си отмъстиха на северозападния отбор за провалянето с 1:3 в самото начало на сезона.

Днес, на " Хювефарма Арена " в Разград, домакините поведоха в 16', когато Венцислав Керчев си означи автогол. Малко по-късно обаче " Ботев " изравни посредством Педро Лагоа.

" Лудогорец " още веднъж излезе напред в резултата в 32', когато Жосуе Са се разписа с глава след центриране на Каули от директен свободен удар. Повторенията демонстрираха, че португалецът е бил в състояние на засада, което остана неусетно от рефера Николай Йорданов.

Три минути по-късно Елвис Ману от " Лудогорец " удари греда. Същото сподетя и резервата Юлиан Ненов от състава на врачани при започване на втората част.

" Лудогорец " пропиля положителни състояние след почивката и резултатът се резервира.

С трите точки " орлите " към този момент имат 29 и още веднъж оглавяват класирането - с 2 точки пред " Локомотив " Пловдив, който е с мач повече. Отборът на " Ботев " Враца е осми с 15 точки.

В идващия кръг " Лудогорец " гостува на " Славия ", а врачани одобряват " Локомотив " Пловдив.

" Лудогорец ": 27. Стоянов, 3. Недялков, 5. Терзиев, 32. Са, 22. Икоко, 25. Баджи, 64. Янков, 13. Чибота, 10. Ману, 95. Каули, 28. Кешеру

" Ботев " Враца: 33. Костов, 81. Зехиров, 5. Добрев, 37. Керчев, 14. Буров, 18. Миланов. 21. Костадинов, 28. Златински, 8. Лагоа, 9. Генов, 10. Атанасов
Източник: btvnovinite.bg