Шампионът Лудогорец пропусна златен шанс да се класира за плейофите

...

Лудогорец се издъни срещу Истанбул Башакшехир, трепери до края в Лига Европа

Шампионът Лудогорец пропусна златен късмет да се класира за плейофите в Лига Европа, откакто позволи загуба с 1:2 от турския Истанбул Башакшехир в дуел от предпоследния кръг в група С на шампионата.

Мачът се изигра пред цялостни трибуни на стадиона в Разград, а почитателите си потеглиха разочаровани.

Резултатът откри Висча в 20-ата минута, а в 28-ата минута Кевин Фрай удвои. Марселиньо върна " орлите " в мача с попадение в 65-ата минута, а до края Лудогорец упражни сериозен напън, който обаче не докара до смяна на резултата. Стражът на домакините Ренан пък с две фантастични спасявания резервира интригата до края.

В другия мач от групата Брага победи също с 2:1 Хофенхайм и си обезпечи класиране за идната фаза. Лудогорец пък би трябвало да търси положителен резултат при гостуването на изгубилия късмет Хофенхайм, с цел да се надяват да продължат напред.

ЛУДОГОРЕЦ - ИСТАНБУЛ Б 1:2