Селтик си тръгна доволен от СараевоШампионът на Шотландия Селтик направи

...

Селтик си тръгна доволен от Сараево

Селтик си потегли удовлетворен от Сараево

Шампионът на Шотландия Селтик направи огромна крачка към класиране за втория прелиминарен кръг на Лига Европа. Тази вечер “Детелините” завоюваха с 3:1 гостуването си на Сараево и реализираха отличен турнирен резултат. Успехът на шотландците обаче не пристигна толкоз елементарно и те трябавше да създадат поврат.

Сараево пръв откри резултата в мача в 29-ата минута с попадение на Мирко Оремуш.

Селтик обаче изравни в 35-ата минута посредством Майкъл Джонстън, а през втората част гостите направиха и цялостен поврат с попадения на Осдън Едуард в 51-ата и Скот Синклер в 85-ата минута.

Така Селтик е с единия крайник в идващия кръг, като единствено някаква сериозна изненада в реванша може да обърка проектите на “Детелините”.

В другите късни мачове от Шампионската лига през днешния ден нямаше победител. Дюделанж и Валета, които са възможни противници на Лудогорец във втория прелиминарен кръг, направиха 2:2 в Люксембург. Същият резултат се получи и в мача сред Дъ Ню Сейнтс и Феронкел. Судува и Цървена звезда пък не си вкараха и направиха 0:0 в Литва.