Седемкратният световен шампион във Формула 1 Люис Хамилтън извоюва героична

...

Хамилтън геройски спечели в Бразилия и запази надежда

Седемкратният международен първенец във Формула 1 Люис Хамилтън извоюва героична победа за " Гран при " на Бразилия и запази очакванията си за рекордна осма купа в най-комерсиалния авто спорт. Британският ас на " Мерцедес " победи на пистата " Интерлагос " край Сао Пауло след зрелищен двубой с водача в генералното класиране Макс Верстапен, успявайки да изпревари нидерландския водач на " Ред Бул " в 58-ата от общо 71 обиколки.

36-годишният англичанин финишира първи, като че ли на инат на всички санкции, получени през уикенда. Хамилтън първо бе глобен с 5 места на стартовата решетка поради промяна на съставен елемент в мотора на болида му, а след това бе заставен да тръгне финален в спринтовата подготовка поради нерегламентирани детайли на задното крило.
Източник: segabg.com