Сърбия и Шотландия играят при резултат 1:1 във финален бараж

...

НА ЖИВО: Сърбия - Шотландия, късна драма в Белград

Сърбия и Шотландия играят при резултат 1:1 във заключителен бараж от поток "C " на Лигата на нациите, който ще дефинира коя страна ще вземе квота за UEFA EURO 2020. Раян Кристи откри в 52-ата минута след асистенция на Калъм Макгрегър, а Лука Йович изравни в 90-ата минута.

Домакините са надалеч от най-хубавата си форма и в последните 5 мача имат едвам една победа. Британците от своя страна имат 4 триумфа и едно тъждество за същия интервал от време.

В съперничеството сред двата съперника никой няма превес - по два триумфа 6 и равенства. Головата разлика е 16:13 за шотландците.

В петата минута Кристи опита центриране от левия фланг, само че то попадна непосредствено в ръцете на Райкович.

Шест минути по-късно Робъртсън извърши директен свободен удар, само че той не затрудни стража на "плавите ".

В 23-ата минута Митрович получи в наказателното поле с тил към вратата и подаде на нахлуващия Лукич, който шутира без подготовка, само че на сантиметри от лявата греда.

Макгин насочи видимо лек удар от близка отдалеченост в 32-ата минута, само че Райкович в началото изпусна топката и сътвори известно напрежение, но бързо поправи грешката си и улови.

В предпоследната минута на първата част Тадич изсипа коженото кълбо в пеналтерията от фаул, само че то мина над всички и излезе в навън.

В 52-ата минута Макгрегър откри Кристи на дъгата на наказателното, той се завъртя и стреля с левия крайник по земя, матирайки Райкович за 0:1.

В 64-ата минута Скот Мактомини засече с глава след ъглов удар, само че в навън.

5 минути по-късно Макгрегър опитва шанса си с външен фалц, само че настрана.

В ответната офанзива Милинкович-Савич се извиси над всички в наказателното поле и насочи топката в близкия ъгъл на Маршал, само че отвън очертанията.

Секунди по-късно вратарят на гостите изненадващо и ненадейно изведе Кристи зад отбраната, той се забави и разреши да бъде обкръжен, само че все пак се отскубна от опеката си и изтреля коженото кълбо по диагонала, само че неопределено.

В 77-ата минута Александър Митрович отклони топката с глава след центриране от десния фланг, само че мерникът му изневери.

В 85-ата минута нападателят на Реал Мадрид Лука Йович засече центриране от лявото крило с глава, само че за следващ път сръбският мерник довечера изневери на домакините.

В последната минута на постоянното време Сърбия получи правото да извърши корнер. След негово осъществяване Йович се оказа непокрит и разпечата вратата на Маршал за 1:1

Сърбия: Райкович, Миленкович, Митрович, Гуделж, Лазович, Максимович, Милинкович-Савич, Лукич, Костич, Митрович, Тадич.

Резерви: Дмитрович, Роцков, Катай, Младенович, Спажич, Радонжич, Коларов, Гачинович, Влахович, Йович, Ристич, Гружич.

Селекционер: Любица Тумбакович.

Шотландия: Маршал, О'Донъл, Галахър, Мактомини, Робъртсън, Джак, Макгин, Тиърни, Кристи, Дайкс, Макгрегър.

Резерви: Маклаулин, Гордън, Патерсън, Маклийн, Маккена, Купър, Армстронг, Бурк, Макбърни, Грифитс, Палмър, Консидин.

Селекционер: Стив Кларк

Стадион: "Райко Митич "

Главен арбитър: Антонио Матеус Лаос (Испания)
.native-ad-suggested-news { position: relative; margin-bottom: 40px; width: 100%; padding: 20px 0; border-top: 1px solid #e7e7e7; border-bottom: 1px solid #e7e7e7; }.native-ad-suggested-news h2,.native-ad-suggested-news h2 a { font-weight: normal; margin-bottom: 10px; font-family: `Roboto Slab`,serif; color: #000!important; }.native-ad-suggested-news h2 { margin-bottom: 10px; }.native-ad-suggested-news.img-responsive { width: 100%; }.native-ad-suggested-news.img-wrapper { overflow: hidden; }.native-ad-suggested-news.native-ad { display: block; width: auto; height: 18px; background: #ffffff; float: left; bottom: 0; }.native-ad-suggested-news.ad-link { display: inline-block; float: right; margin-right: 4px; line-height: 8px; font-family: Roboto,sans-serif; font-size: 12px; line-height: 10px; color: #777; }.native-ad-suggested-news.barcode { display: inline-block; float: left; width: 13px; height: 10px; margin-right: 5px; border-radius: 0; max-width: 13px!important; }.video-bellow-article { position: relative; display: block; } function showNative(obj) { setTimeout(function () { if ($( ".suggested-news " ).length > 0) { var nativeAdNumber = $(`.suggested-news`).children().length; var movedFirstRowArticle; var nativeAdd = $(`` + `` + `` + `` + `