Само няколко дни след тежкото поражение на Реал Мадрид от

...

Барселона отново съкруши Реал Мадрид на Бернабеу

Само няколко дни след тежкото проваляне на Реал Мадрид от Барселона с 0:3, каталунците победиха и в последното " Ел Класико " за сезона. Отборът на Ернесто Валверде победи с 1:0 огромния си противник, а единственото попадение означи Иван Ракитич през първата част.
Подобно и на дуела за Купата в сряда - Реал имаше значително благоприятни условия, само че още веднъж неналичието на акуратност в завършващата част от офанзивата лиши мадридчани от попадение. Разликата сред двата тима към този момент е 12 точки в Ла Лига и наподобява, че Реал ще би трябвало да избавя сезона си в Шампионска лига.
След успеха през днешния ден Барселона записа своя 96-и триумф над огромния зложелател във всички шампионати и към този момент има превес в общите борби. Освен това за първи път в историята каталунците спечелвам 4 поредни дербита с Реал.
Повече детайлности за дуела може да видите в Sportlive.bg.

ПРЕДИ ДВУБОЯ
Положението на " белия балет " е не е обнадеждаващо. Реал Мадрид изигра доста добър дуел против Барселона, само че позволи тежко проваляне с 0:3, и то след 3 точни удара на каталунците. " Кралете " записаха 2 загуби и тъждество в мачовете си против Барселона досега, а изгледите за триумф през днешния ден не са огромни.
Срещата е на " Сантиаго Бернабеу ", където каталунците се усещат извънредно уверени. Барселона завоюва 4 от последните 5 борби в столицата на Испания, до момента в който Реал Мадрид има едвам 4 победи в последните 10 години вкъщи против огромния си противник.
Източник: actualno.com