Челси е новият световен клубен шампион по футбол. Лондончани спечелиха

...

Челси покори Световното клубно първенство след 120 минути драма

Челси е новият международен клубен първенец по футбол. Лондончани завоюваха финала против бразилския Палмейрас, игран в Абу Даби, с 2:1 след продължения и за първи път в историята си завоюваха влиятелния трофей.

Момчетата на Томас Тухел поведоха в резултата в 55-ата минута, когато Ромелу Лукаку засече с глава центриране на Калъм Хъдсън-Одой и се разписа. В 64-ата минута обаче Тиаго Силва игра с ръка и Палмейрас получи правото да извърши дузпа. Рафаел Вейга изравни от бялата точка.
Челси нападна международния връх във футбола против първенеца на Южна Америка
Европейският първенец Челси се изправя против първенеца на Южна Америка Палмейрас във финала на Световното клубно състезание по футбол. Дв...
Прочети повече
До края на постоянното време не паднаха нови голове и това прати мача в продължения. В 116-ата минута Челси завоюва дузпа и Кай Хаверц донесе трофея на " аристократите ".

Как прочете финалът на Световното клубно състезание, четете в SportLive.bg.