С дейността си спецправосъдието не дава солидни аргументи в своя

...
С дейността си спецправосъдието не дава солидни аргументи в своя
Коментари Харесай

Радев: Свидетели сме на смачкани досъдебни производства

С активността си спецправосъдието не дава солидни причини в своя отбрана. През годините всички ние сме очевидци на смачкани досъдебни производства, на отвод от досъдебно произвеждане по знакови случаи, на гонене на политически и бизнес неуместни хора. Там няма причини за отбрана. Това сподели президентът Румен Радев по отношение на закриването на спецправосъдието.

По думите му българите чакат партиите в обединението да покажат, че могат да се сплотяват в името на националния интерес и решение на проблемите на хората. „ Иска се дейна работа и аз мисля, че в случай че се демонстрират ясни резултати в отговор на проблемите на хората, обединението няма да има проблем ”, посочи президентът.

Той разяснява и дали би трябвало да се върне хартиената бюлетина. „ Знаете доста добре за какво беше въведено машинното гласоподаване. България беше първенец в Европа, даже в света, по % невалидни бюлетини, по голям брой спекулации - и съзнателни, и несъзнателни, в протоколите на СИК. Знаете какви опашки бяха и какъв брой се чакаше. Машинното гласоподаване постави край точно на това ”, изясни президентът.

Във връзка с заплащането към пътните строители той уточни, че страната би трябвало да бъде образец за безупречност, само че и образец при сключването на контракти. „ Именно подписаните контракти в строителството разклатиха мощно доверието в целесъобразността на тези контракти във връзка с качество, цена, размер действия. Трябва незабавно да се откри решение, само че да се съблюдават правилата ”, е мнението на президента.

Президентът сподели, че се работи интензивно за прибирането на българските моряци от „ Царевна ”. Радев препотвърди и позицията за Северна Македония, че ще се съблюдават всички реализирани досега договорености, които показват нашето национално единодушие и позиция. Той посочи, че към този момент има кандидатура за член на Съвет за електронни медии.

Всички вести от категория.
Вижте всички от Standartnews.com
Източник: standartnews.com


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР