С 20 и стотинки и лев са по-високи цените в

...
С 20 и стотинки и лев са по-високи цените в
Коментари Харесай

Грозната истина! Сравниха цените в София с тези на морските градчета

С 20 и стотинки и лев са по-високи цените в морските курорти по отношение на тези в столицата. Това сподели проверка в обектите в София и Созопол, направена от „ Телеграф “.

В морското градче към този момент има няколко обекта на търговски вериги, само че в някои от тях цените са по-високи по отношение на тези в същите магазини в София.
-->
Например опаковка с 255 грама чипс в столицата коства в обектите на веригата 6,15 лв., а в Созопол – цената е 7,15 лева, или с лев по-скъпо. Бирата, която върви като напитка с картофките, пък коства на морето 1,90 лева за кенче от 500 мл, а в София е 1,60 лева

Разликата при виното пък е още по-голяма. Например бутилка розе на български производител на морето коства 11 лв., а в София е 9,25 лева, което е разлика от 1,75 лева

По-високи са и цените на продуктите от пекарната. Ако София баничката коства 1,60 лв. за брой, на морето скача на 1,99 лева

Пакетирани

По-скъпи са и пакетираните храни. Обикновените солети със сол нарастват от 0,59 лева за опаковка от 60 грама в София на 0,89 лева за пакетче на морето.

Гризините, които са малко по-дебели солети, пък в София са по 2,85 лева за кутия от 235 грама. В Созопол пък са по 3,59 лева Соленките пък нарастват с близо лев и от 2,89 скачат на 3,79 лева

По-скъпо е и кафето, като опаковка от 200 г мляно коства 5,59 лева, а в София е 4,75 лева

С към 40 ст. повече костват и шоколадите с размер 90 грама. Цените им вървят към 3,80 лева за брой.

Стоките, които се оферират с понижение, са на идентични цени в цялата страна. Така да вземем за пример в магазина се продаваха с отстъпка сини сливи на 2 лв., а дините костваха по 0,79 лева за кило.

15 лв. за такси до плажа

Таксито от Созопол до Каваци коства 15 лв. за разстояние към 2,8-3 км. Такава е цената и до прилежащите курорти, където хората вървят най-вече на плаж като Смокини, Дюни и други.

През деня има и бусче, което коства 2 лв. на човек. Шофьори на таксита споделят, че тази година е много по-слабо откъм клиенти по отношение на предходните две години, когато към момента бяхме в изключително състояние и пътуването зад граница беше лимитирано.

„ Тогава клиентите ни бяха българи и с тях най-добре се работи “, споделя Калоян от Созопол. По думите му сега работата му се върна на равнищата от 2019 година, преди пандемията.
Източник: standartnews.com


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР