Рома надви Реал Мадрид със 7:6 след изпълнение на дузпи

...

Рома надви Реал с дузпи

Рома надделя Реал Мадрид със 7:6 след осъществяване на дузпи в другарски мач, който се игра на стадион " Олимпико " в Рим. В постоянното време срещата приключи 2:2, а при дузпите домакините бяха точни и при петте си удара, до момента в който за Реал пропуск направи Марсело.

И четирите попадения в мача паднаха още през първото полувреме.  Реал откри в 16-ата минута посредством Марсело, само че в 34-тата Диего Пероти изравни. След това в границите на единствено 60 секунди двата тима си размениха по още един гол, като в 39-ата минута Касемиро вкара за Реал, а след него Един Джеко изравни за 2:2. През второто полувреме темпото на игра спадна и поради многото промени в двата състава.

Така се стигна до дузпи, при които точни за Рома бяха Александър Коларов, Ченгиз Юндер, Мирко Антонучи, Браян Кристанте и Леонардо Спинацола, до момента в който за Реал вкараха Тони Кроос, Иско, Гарет Бейл и Лука Модрич, преди Марсело да пропусне последната дузпа.