Рилски спортист победи с 98:91 (33:28, 25:24, 23:14, 17:25) Черноморец

...

Рилски спортист продължава без загуба в НБЛ

Рилски състезател победи с 98:91 (33:28, 25:24, 23:14, 17:25) Черноморец като посетител в мач от третия кръг на НБЛ. Това е трети следващ триумф за отбора от Самоков, а „ акулите “ са с баланс 2-1. В идващия кръг Рилецо е хазаин на ЦСКА, а Черноморец гостува на Спартак Плевен.

Срещата в Бургас стартира добре за гостите, които поведоха през цялото време и за 10 минути игра си осигуриха 5 точки преднина. Във втората част обаче играта беше извънредно равностойна и баскетболистите на Васил Евтимов резервираха очакванията си за поврат, макар че на почивката отстъпваха с 6 точки на противника си. След паузата Рилецо взе нещата в свои ръце и преди решителната последна четвърт усили задатъка си на 14 точки. Въпреки че Черноморец съумя да наложи темпото си в последните 10 минути на срещата до края на срещата тя стана.

Брендън Рандолф беше най-резултатен за Рилски състезател с 25 точки, 20 вкара Димажио Уигинс, а с 16 точки се разписа Крис Минков.

За Черноморец Георги Боянов наниза 22 точки, а Мунис Тити приключи с дабъл-дабъл - 15 точки и 12 битки.