Рен победи Бордо с 1:0 в ранния мач от 12-ия

...

Автогол бе достатъчен на Рен срещу Бордо

Рен победи Бордо с 1:0 в ранния мач от 12-ия кръг на Лига 1. Автогол бе това, което донесе триумфа на домакините в равносилен конфликт, в който обаче Бордо по този начин и не съумя да затрудни противника по някакъв метод.

За Рен това бе трети следващ триумф в шампионата и четвърти във всички шампионати, а Бордо записа пети мач без триумф като в този тежък перод има четири провали.

Единственото попадение в мача падна в 12-ата минута, когато капитанът на гостите Жереми Тулалан си заби гръмък автогол с глава в опита си да почисти след центриране от корнер.

Бордо имаше своите благоприятни условия, само че по този начин и не съумя да уцели нито един път очертанията на вратата, което предопредели изхода на дуела.

Така Рен стигна до първи триумф над този противник от декември 2011 година насам.