Разликата между ГЕРБ-СДС и ПП-ДБ пет дни преди вота е

...
Разликата между ГЕРБ-СДС и ПП-ДБ пет дни преди вота е
Коментари Харесай

Последно проучване часове прати в трета глуха ПП-ДБ, в неделя ще се сгромолясат тотално

Разликата сред ГЕРБ-СДС и ПП-ДБ пет дни преди вота е под 10% в интерес на партията на Бойко Борисов. За ГЕРБ ще гласоподават 26,4%, а за ПП-ДБ – 16,6.
На 1,4% след тях се подреждат Движение за права и свободи с 15%, а четвърти са „ Възраждане “ с 14,5 на 100. Пети и шести се подреждат Българска социалистическа партия и „ ИТН “ (ИТН).

Това сочат данните от последното проучване* на Центъра за разбори и маркетинг (ЦАМ), показано в Българска телеграфна агенция от социолога Юлий Павлов.
Според прогнозата ГЕРБ-СДС и ПП-ДБ ще имат надлежно 73 и 46 депутати – общо 119. Възможно е първите три политически сили обаче да не съберат 160 народни представители. Това ще направи съставянето на държавно управление мъчно.
„ Напълно допустимо е да се наложи Движение за права и свободи да бъде формален сътрудник, а освен подкрепящ, което ще сътвори проблеми за ПП-ДБ “, предвижда Павлов, предава Блиц.

И за европейските избори ГЕРБ заемат водещата позиция с 26,2%. Втори са ПП-ДБ с 17,7%, следвани от „ Възраждане “ с 14,8% и Движение за права и свободи с 14,1%. Пети се подреждат Българска социалистическа партия 8,1%, а шести Има Такъв Народ с 5,3%.
„ В ГРАО има регистрирани 2 милиона и 500 000 или 2 милиона и 700 000 души. Тоест малко под 40% от изборните описи “, уточни Павлов.
Центърът за разбори и маркетинг е направил инспекция и на рейтингите на политиците и институциите. Според него множеството водещи политици имат доверие под 20%.
Сред институциите само армията има позитивно доверие – 52% доверие и 27% съмнение. Най-високо е недоверието към Прокуратурата.
Доминира отрицателна оценка за държавното управление на сглобката. Според 27,5% държавното управление Денков-Габриел се е справило с ръководството на страната „ сполучливо “ или „ по-скоро сполучливо “. „ По-скоро несполучливо “ и „ въобще не се оправи “ са избрали 68% от интервюираните.
Според 24% ПП-ДБ са отговорни за неуспеха на ротацията, а съгласно 17% виновността е на ГЕРБ.
Служебното държавно управление на Главчев интервюираните дефинират по-скоро като „ несполучливо “.
*Проучването е извършено сред 31-ви май и 4-ти юни т.г. Анкетирани са 820 пълнолетни жители. 1% от интервюираните подхожда на към 53 000 души.
Използвана е двустепенна извадка с квотен принцип на асортимент на интервюираните. Проведени са директни стандартизирани изявленията „ лице в лице “.
Максималната позволена неточност при 50% дялове е 3,5 %, като тази евентуална статистическа неточност понижава при по-малки дялове. При дребните партии: под 3-4%, вероятната неточност е от същия порядък, изцяло съизмерима със самата стойност на измерването.
Източник: 7dnibulgaria.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР