Разград. Лудогорец си осигури 11-а поредна титла на България, след

...

Лудогорец е шампион за 11-и пореден път след 4:1 над Славия

Разград. Лудогорец си обезпечи 11-а поредна купа на България, откакто разруши с 4:1 Славия в мач от 27-ия кръг на efbet Лига. С успеха разградчани усилиха преднината си пред втория ЦСКА - София на 14 точки и четири кръга преди края на сезона са неосъществим на върха.

Десподов и Недялков пропуснаха срещата поради санкции, а " орлите " изковаха безапелационния триумф след автогол на Гьоко Зайков в 14-ата минута, две попадения на Бърнард Текпетей и едно на Матиас Тисера. Влезлият като запаса Йон Бакеро вкара почетен гол за " белите " в 78-ата минута.

С тази победа Лудогорец събра 67 точки и е неосъществим на върха, при четири оставащи кръга. Славия е твърдо на шестата позиция с 36 точки и на 7 зад петия Левски.

В другия мач от кръга ЦСКА и Левски приключиха наедно 0:0.
Източник: focus-news.net