През последните десетилетия оскотяхме. Забравихме какво е доброта, какво е

...
През последните десетилетия оскотяхме. Забравихме какво е доброта, какво е
Коментари Харесай

Георги Христов: Оскотяхме

„ През последните десетилетия оскотяхме. Забравихме какво е добрина, какво е състрадание, забравихме да бъдем човечни. Щастието е друго нещо – то не е в парите, макар че те в действителност дават сигурност за идващия ден “, сподели Георги Христов точно на Коледа в „ Преди обед “. Според фамозния артист в този момент е моментът да се сплотим като нация и да помогнем на тези, които имат потребност -  прочувствена, психическа, а „ за какво не и с къшей самун - нищо не ни коства “.

„ Обичта е най-важната – да предложиш безплатно топлота. Тя даже е по-важна от любовта, не че я отхвърлям “, безапелационен е Жоро Христов. А най-щастливите му Коледи през детството носили аромата на саралиите, които баба му правила – една тукашна и друга по рецепта от гръцко-македонския край, откъдето е родът му. Най-тежката му Коледа е първата без майка му.  Жоро Христов е уверен, че човек би трябвало да не помни неприятните мемоари, макар че и до момента помни по какъв начин създателите на текста и аранжимента на „ Бог се роди, Коледо “ се скарали между тях и вследствие на абсурда му забранили да извършва празничния шлагер. Той обаче написал свои думи и траял.

Поп асът към този момент е записал половината песни от новия си албум „ 40 “, който би трябвало да излезе през 2021-ва в чест на юбилея от началото на възходящата му кариера.  Между тях има и по-стари, които не са придобили полагащата им се известност във времето, и шест-седем напълно пресни. Парчето, което е направил напълно неотдавна с двама близки другари, е „ Искам единствено “  - по стихове на Силвия Михайлова и с музика на Джани Фиорентино,  с който имат към този момент няколко взаимни плана. Концертът му в зала 1 на НДК обаче е отсрочен за 4 ноември 2021-ва поради коронакризата.      

 

 
Източник: standartnews.com


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР