Предвид настъпващия щам Омикрон на ковид в Европа и новите

...
Предвид настъпващия щам Омикрон на ковид в Европа и новите
Коментари Харесай

Проф. Рачев попари надеждите на зимните курорти у нас

Предвид настъпващия вариант Омикрон на коронавирус в Европа и новите рестриктивни ограничения, не би трябвало да чакаме задгранични туристи у нас по празниците. Това предизвестия насочи пред бТВ проф. Георги Рачев от Българската асоциация на туристическите организации.

По думите му несигурността работи пагубно на туристическия бизнес в целия свят. „ Видя се, че на всички места подправят зелените документи, по тази причина редица страни вкараха условието за PCR тест преди пътешестване. Българските туристи са изправени пред същинско предизвикателство “, сподели проф. Рачев.

Според него при пътешестване в чужбина, би трябвало да се подписа застраховка „ Отказ от пътешестване “, тъй като ограниченията се трансформират прекомерно бързо и може да се окажеш неточен по средата на почивката. Така се подсигурява, че парите няма да бъдат изгубени.

„ Задължително би трябвало да се следи информацията на министерството на външните работи преди пътешестване в чужбина. Европа още веднъж се изложи, свети като светофар – зелено, жълто, алено. В Египет споделят, че не ги интересува тази светофарна уредба, желаят PCR тест “, разяснява той.

Допълни, че условията за пътешестване са трансформирали топ дестинациите.
Източник: standartnews.com


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР