Португалия и Швейцария играят при резултат 1:0 двубоя си от

...

НА ЖИВО: Португалия 1:0 Швейцария, отмениха ранен гол на гостите

Португалия и Швейцария играят при резултат 1:0 дуела си от втори кръг на Лигата на нациите след гол на Уилям Карвальо.

Гостите пратиха топката във вратата на Патрисио още шестата минута, когато Харис Сеферович бе на точното място, с цел да овладее отбита топка и да означи, само че след обзор с ВАР попадението бе анулирано поради игра с ръка при офанзивата.

След 16 минути игра обаче португалците съумяха да поведат в резултата. Уилям Карвальо стреля от близко и откакто ударът му рикошира в неприятелски бранител, топката влетя право в опразнената врата.

Португалия - Швейцария 1:0
1:0 Уилям Карвальо 16'

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

Португалия: 1. Патрисио, 20. Кансело, 3. Пепе, 13. Данило, 19. Мендеш, 16. Отавио, 14. Карвальо, 18. Невеш, 7. Роналдо, 21. Диого Жота, 11. Фернандеш

Селекционер: Фернандо Сантош

Швейцария: 21. Кобел, 2. Мбабу, 6. Фрай, 22. Шер, 13. Родригес, 15. Соу, 10. Джака, 11. Щефен, 23. Шакири, 17. Варгас, 9. Сеферович

Селекционер: Мурат Якин

Съдия: О. Гринфелд, Израел
Стадион: "Хосе Алваладе ", Лисабон