Починалият след масовия бой с кирки в Казанлък е баща

...
Починалият след масовия бой с кирки в Казанлък е баща
Коментари Харесай

Стана ясно защо роми се млатиха с кирки и брадви в Казанлък

Починалият след всеобщия пердах с кирки в Казанлък е татко на две деца. Той е бил на 37 години и е трябвало да е част от дело за различен побой. Това сподели пред бТВ кметът на село Манолово, откъдето е и жертвата.

След побоя през вчерашния ден няколко души са в болница с заплаха за живота. Случаят е от Казанлък и в него вземат участие две ромски семейства. По обяд два буса и няколко автомобила стопират на улицата до пазара в Казанлък. По улиците стартират да вървят към 30 души с мотики, брадви, бухалки и ножове. Два ромски клана е трябвало да се явят на дело в съда, само че ненадейно стартира страшната препирня.
-->
Задържани са 11 души. Враждата сред двете фамилии е остаряла, а преди години има и сгазено дете отново при случай сред двете семейства.

Таирови и Бижеви имат проблеми между тях от години. Последният случай не е единствен. Преди месеци те се сбиват и пред полицейското ръководство.

Според локалните искрата се възпламенява от нещо дребно, само че тъй като се движат с кирки и брадви - се стига до всеобщия пердах и нещастието.

В Павел баня ще се наблюдават учебните заведения, където учат и децата на двете семейства.
Източник: standartnews.com


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР