Пилотираният космически кораб “Союз МС-07” успешно се скачи с Международната

...
Пилотираният космически кораб “Союз МС-07” успешно се скачи с Международната
Коментари Харесай

Корабът Союз МС-07 успешно транспортира астронавтите до МКС

Пилотираният галактически транспортен съд “Союз МС-07” сполучливо се скачи с Международната галактическа станция – заяви пресслужбата на “Роскосмос”. Корабът долетя до съветския сегмент на МКС и по-късно се прикачи до съветския модул “Рассвет”.
Екипажът към този момент е на борда на Международната галактическа станция и взаимната работа на всички астронавти стартира.



Програмата за полет на “ Союз МС-07 ” предвиждаше доближаването на кораба и станцията да стане в границите на две денонощия. Всички интервенции по скачването са напълно автоматизирани, процедурата бе сполучлива, а екипажите на МКС и Союз отвориха преходните люкове. Операцията мина по проект, и трите астронавта – Антон Шкаплеров на “Роскосмос”, Скот Тингъл на NASA и Норишиге Канаи на JAXA влязоха в Международната галактическа станция.

Сред набелязаните задания на борда на МКС са включени научни проучвания и опити, излизане на съветските космонавти в открития космос, поддръжка работоспособността на станцията, попълване на фото и видео хрониката на събитията в МКС, присъединяване в сеанси с учебен и информативен темперамент и други.

Ракетата-носител “Союз-ФГ” с галактическия транспортен съд “Союз МС-07” бе изстреляна от космодрума Байконур на 17 декември.
Източник: kaldata.com


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР