Петима под карантина в Банско
Петима жители на Англия - двама възрастни и три деца - са сложени под карантина в жилището си в Банско. Здравните управляващи и полицията са били на място по сигнал, че те са имали контакт с болен от ковид техен съгражданин в Англия, преди да дойдат у нас. На всички са взети проби и са изпратени за проучване в национална лаборатория. Засега те нямат признаци на болестта, сподели за „ Хоризонт “ шефът на Районната здравна ревизия в Благоевград доктор Калоян Калоянов.
Те не са били спрени от английските управляващи, защото в Кралството към момента не са въведени ограничения за домашна карантина на лицата, контактни с заболели от ковид. Независимо от резултатите англичаните ще останат под карантина 14 дни.
Те не са били спрени от английските управляващи, защото в Кралството към момента не са въведени ограничения за домашна карантина на лицата, контактни с заболели от ковид. Независимо от резултатите англичаните ще останат под карантина 14 дни.
Източник: standartnews.com
КОМЕНТАРИ




