Пет войни превърнаха Путин в пожизнен император. Всичко започна с

...
Пет войни превърнаха Путин в пожизнен император. Всичко започна с
Коментари Харесай

Пет войни превърнаха Путин в пожизнен император


Пет войни трансфораха Путин в доживотен император. Всичко стартира с Чечения и приключи с нахлуването в Украйна.
На 17 март 71-годишният Владимир Путин,
който е на власт като президент или министър-председател от последния ден на 1999 година, ще завоюва безапелационно изборите в Русия. В това от дълго време не се съмняват и най-големите му врагове.
Победата му ще го направи държавен глава
за още шест години, напът да изпревари Йосиф Сталин (29 години на власт). Така някогашният офицер от Комитет за Държавна сигурност (на СССР) ще стане най-дълго управлявалият съветски държател след
императрица Екатерина Велика,
останала на трона от 1762 до 1796 година. Сегашните президентски избори са в разгара на почналата преди две години война с Украйна. С война, въпреки и вътрешна, стартира и пътят на Путин към превръщането му,
на процедура, в доживотен император на Русия.

Руски танк нахлува в Грозни по време на войната, която постави начало на възхода на Путин
С посредничеството на ОССЕ е контрактуван
мирният проект „ Минск 1 “, последван през февруари 2015-а с второ съглашение сред Украйна и Русия, известно като „ Минск 2 “.  Сраженията сред
сепаратистите и управляващите в Киев
облаче не престават. Анексирането на Крим обръща Запада против Русия. На Москва са наложени наказания, НАТО стартира да разполага
войски покрай съветските граници.
Междувременно Путин взема решение да вдигне рейтинга си на интернационален фактор, намесвайки се във войната в Сирия.

С военната помощ от Русия президентът Башар Асад обръща хода на битката за контрола върху страната, разгромявайки бунтовници и и джихадисти.
После властелинът на Кремъл още веднъж обръща
взор към Украйна. През 2019-а Русия стартира да раздава на локалното население в Донбас съветски паспорти, а през 2022-ра призна – още веднъж в нарушаване на интернационалните закони – независимостта на самопровъзгласилите се Донецка и Луганска народн​а република.
На 24 февруари 2022 година Путин стартира завоевателна война
против Украйна с претекста, че е принудена да отбрани съветското население и с цел да извърши денацификация. Противно на упованията, Киев даде отпор на агресорите и плануваният блицкриг се провали. След това Западът стартира интензивно да оказва помощ с оръжие на Украйна, което трансформира войната в позиционна.
Въпреки растящия брой жертви от съветска страна
рейтингът на Путин не пострада. За следващ път войната се оказа властови допинг за стопанина на Кремъл.
Последното социологическо изследване
в навечерието на изборите отреди 80% поддръжка за Путин. Единствените трима съперници, които бяха позволени до присъединяване, са надалеч обратно. 5,7% има 75-годишният Николай Харитонов, повдигнат от Комунистическата партия.
5,6% събира ултранационалистът Леонид Слуцки
(56 г.) от Либералнодемократическата партия, а 40-годишният предприемач и народен представител Владислав Даванков от Нова национална партия има 4,6% доверие, сочи проучването на ВЦИОМ,
извършено от 4 до 6 март.
Централната изборна комисия забрани присъединяване на Борис Надеждин, юрист и някогашен народен представител, който подлагаше на критика войната в Украйна.
Когато той реши да се кандидатира за президент,
в доста градове се извиха големи опашки от хора, с цел да подпишат петиции за номинирането му. Кампанията му получи десетки милиони рубли
самостоятелни дарения и неговата поддръжка
в анкетите се изстреля до двуцифрено число. Путин обаче не обича противници и Надеждин беше изхвърлен от изборния мач, който от дълго време е с предупреден победител. Единственият метод на руснаците
да му се опълчват е да бойкотират вота.
Това очевидно се осъзнава от Путин, който излезе с апел да се гласоподава.

„ Изключително значимо е да подчертаем нашата
единодушие и увереност и да продължим
напред дружно. Всеки ваш глас е скъп и важен “, сподели президентът, който си подсигури триумфа в неделя. До идната война.
Оглежда се за правоприемник, вкарва млада армия във властта

Баща и наследник Парушеви са измежду доближените на Путин

Руският хайлайф чака президентът Владимир Путин да пренареди заемащите управнически постове, с цел да назначи по-млади хора, след считаната за чиста условност негова безапелационна победа на изборите този уикенд, оповестяват източници, близки до управляващите.
Промени в огромните държавни корпорации,
държавните енергийни колоси и допълнително от 80-те районни губернаторства в Русия също са оценени като вероятни. Рокадите обаче сигурно няма да обиден министрите на защитата и външните работи.
„ Не се сменят коне по средата на пътя “,
настояват близки до Кремъл. И са безапелационни, че би било сензация, в случай че министърът на защитата Сергей Шойгу, на 68 година, и външният министър Сергей Лавров, който навършва 74 година по-късно този месец, не запазят постовете си.

На поста си от 2020 година 58-годишният министър-председател технократ Михаил Мишустин също се чака да резервира работата си. Както и шефът
на централната банка Елвира Набиулина.
В същото време по-младото потомство чиновници, някои от които синове и дъщери на настоящи министри и бюрократи ​- наричани от някои съветски анализатори „ червени принцове и принцеси “ – се издигат в йерархията.
46-годишният министър на земеделието
Дмитрий Патрушев да вземем за пример е наследник на 72-годишния Николай Патрушев, секретар на Съвета за сигурност на Русия и един от най-верните съратници на Путин.

Екатерина Винокурава, щерка на външния министър Сергей Лавров,
е собственичка на компанията Smart Art,
която се занимава с промотирането на млади художници, само че се приказва, че може да скочи във властта. Преди това е била шеф на съветския филиал на Christie`s. Женена е за предприемача Александър Винокуров, някогашен президент на групата „ Сумма “
на милиардера Зиявудин Магомедов.
Сергей Иванов – наследник на някогашния шеф на администрацията на президента Сергей Иванов, е началник на компанията за рандеман на диаманти АЛРОСА от 2017 година 38-годишният управител е приключил Московския държавен
институт по интернационалните връзки
със компетентност „ Финанси и заем “, работил е и като основен специалист по ръководство на интернационалните планове в „ Газпромбанк “. През 2011 година минава на служба ръководител на съвета на шефовете на „ СОГАЗ “ (една от най-големите застрахователни компании, обвързвана с „ Газпром “),
а по-късно – старши вицепрезидент на Сбербанк.
Президентската администрация започва серия от стратегии, предопределени за асортимент и образование на ново потомство висши ръководители, която включва „ авариен лист “ от 100 претенденти.
Преди изборите спекулациите се въртят
в частност към Борис Ковалчук, 46-годишния наследник на съдружника и другар на Путин Юрий Ковалчук, откакто вестник „ Комерсант “ заяви по-рано този месец, че той ще се захване с по-големи неща от настоящия си пост на началник на гигантската енергийна компания Интер РАО.

Владимир Путин разгласи 2024-та  за „ година на фамилията “ в Русия, само че за неговото лично семейство не се знае съвсем нищо. Президентът прикани рускините да раждат повече деца – седем или осем.
Колко общо деца има самият Путин, никой не знае.
Сигурно е единствено, че е татко на две дъщери от някогашната си брачна половинка Людмила Шкребнева. Двамата се срещат в Санкт Петербург,  тогава Ленинград. Доста неугледният и малък Вова се захласва по ефектната стюардеса във вътрешни полети. През 1983 година Людмила най-сетне се съгласява да подписа
брак с Путин, който към този момент е офицер в тайните служби.
Младата брачна половинка приключва испанска лингвистика. Двамата научават и немски, когато след три години Путин е изпратен от Комитет за Държавна сигурност (на СССР) в Дрезден, Германска демократична република. Раждат им се две дъщери – Мария (1985) и Катерина (1986).
Семейството се връща в Русия през 1990-те.
След като Путин става президент през 2000 година, бракът се разпада, само че двамата още живеят дружно. Разводът по взаимно единодушие е реалност от юни 2013 година

Дъщерите на Путин Катерина и Мария (вдясно)

Дъщерите на Путин стоят надалеч от прожекторите.  Според „ Ню Йорк Таймс “ Мария е омъжена и носи семейството на брачна половинка си – нидерландския предприемач Йорит Йост Фаасен.
Двете му дъщери имат имущество
на стойност милиони и в това време ръководят милиарди публични пари – едната като ръководителка на капиталова стратегия за разширението на Московския университет, а другата като член
на борда на огромен здравен тръст.
Шокиращо богати са и дамите, за които се допуска, че имат афери с Путин.

Говори се, че в края на 1990-те президентът на Русия има романс със Светлана Кривоногих. Според проверяващи публицисти
от екипа на Алексей Навални
от тази връзка Кривоногих забогатяла и през 2003 година родила щерка Елизавета, която на външен тип доста наподобява на Путин.

Кривоногих имала солидни запаси – дялове в банки и курорти, недвижими парцели, яхта и други благосъстояния на обща
стойност над 100 милиона $.
По-късно обаче се появява атрактивната Алина Кабаева – международна и европейска шампионка по художествена гимнастика, с 31 години по-млада от Путин. „ Уолстрийт Джърнал “ назовава грацията тайната първа дама на Кремъл.
Според изказванията тя също е
родила на президента – наследник и две девойки близначки.

Путин подарил първокласни резиденции из цяла Русия, както и една на Женевското езеро. Кабаева даже стана началник на медийна корпорация и  влезе в политиката като народен представител от Путиновата партия „ Единна Русия “.
Живее в цялостен със злато царски замък

Разследване на съветската медия „ Проект “ демонстрира част от местата, където живеят Алина Кабаева, Владимир Путин и децата им.
Става дума за резиденцията на съветския президент
във Валдай, която съставлява имение от няколко здания, оборудвани в царските обичаи. Основната постройка по разпореждане на Путин е премебелирана, като по-съвременните са заменени с покрити със злато.
Изданието разполага със фотоси,
предоставени им от строителя. Дворецът е издигнат през 2005 година Преди време постройката бе показана във филм на екипа на Алексей Навални, само че златото вътре до момента никой не е виждал, отбелязва „ Проект “.

„ Дворецът е напряко фрашкан със злато и други атрибути на разкоша. На долния етаж – където има басейн, хамам и джакузи, има стая, която строителите на​ричат „ мазето “.
Там над покритите със златен варак столове
и маса виси полилей – кълбо. Направен е по този начин, че гостите могат да си късат части от златния варак. На останалите три етажа също има доста злато “, описват очевидци. На втория етаж се намира златната гостна.
Там има великански полилей,
който минава през трите етажа, декориран е съгласно строителите с рубини. На 800 м от двореца на президента се намира дървена къща от 1200 кв.м. Както в царските времена това е домът на царицата, т.е. Алина Кабаева. До нея има кей за лодки и канал, който води към класическия дворцов парк, който е 28 хектара.
Три пъти идва в България, в никакъв случай не си потегли с празни ръце

Президентите Путин и Първанов в бар „ Синатра “ през 2008 година

Владимир Путин е посещавал България три пъти, като в никакъв случай не си е тръгвал с празни ръце.

През март 2003 година съветският президент отнесе в Москва кавалерийска сабя на неизвестен съветски боец, символичния ключ на Стара Загора и картина на храма „ Св. Александър Невски “, подарена персонално от шефа на „ Мултигруп “ Илия Павлов – някогашен съучастник
на „ Газпром “ в компанията „ Топенерджи “.
Между фамилната вечеря на двойките Путини и Първанови в „ Чевермето “ до НДК и тържественото качване по стъпалата на паметника Шипка, съветският президент  договори и удължение на доставките от „ Газпром “ след края на дълготрайния контракт с България.
125-годишнината от Освобождението се
трансформира в комфортен предлог за слагането на основите на система от съветски енергийни мегапроекти в България, която години по-късно Георги Първанов назова „ Голям шлем “.

Картина за Путин от Илия Павлов през 2003 година

По неприятно стичане на събитията, пет дни след срещата си с съветския президент, Илия Павлов беше разстрелян пред офиса на „ Мултигруп “.
Малко по-късно „ Газпром “ приключи контракта си
с „ Топенерджи “ за доставки на газ до България, а смесеното българо-руско сдружение „ Овергаз “ остана единственият медиатор по веригата, наред с държавната „ Булгаргаз “.

През януари 2008 година Владимир Путин дойде на втора публична аудиенция у нас. Този път не докара брачната половинка Людмила, а дойде в компанията на Дмитрий Медведев – първи вицепремиер на Русия, ръководител на Съвета на шефовете на „ Газпром “
и подготвян за негов правоприемник на президентския пост.
2008-а – годината на 130-ия празник от подписването на Санстефанския кротичък контракт, беше наречена „ Година на Русия в България “.
Депутатът от „ Единна Русия “ Йосиф Кобзон
пя „ Моя страна, моя България “ в Зала 1 на НДК на галаконцерт с съветски симфоници и солисти от Болшой спектакъл, а по-късно се причисли към Путин и Първанов на неофициална колекция в пиано бар „ Синатра “.

Путин си потегли през 2010 година с кутрето Йорго, прекръстен в Бъфи

Още на идващия ден в Министерския съвет беше подписано първото публично съглашение за транспорт на газ през плановия газопровод „ Южен поток “ на територията на България, съгласно който Русия получава право
на „ цялостен и безграничен пренос “.
Подписано бе и акционерното съглашение за основаване на компанията „ Транс Болкан Пайплайн “ (дружеството зад плана за нефтопровод „ Бургас – Александруполис “) и контракт за създаване и въвеждане в употреба на два енергоблока в бъдещата АЕЦ „ Белене “ сред „ Атомстройекспорт “ и НЕК.

Путин даже уверяваше, че е подготвен да даде
заем за строителството на „ Белене “.
Междувременно Путин  стана  премиер и точно като началник на съветския кабинет дойде в София за трети път – на еднодневна аудиенция  на 13 ноември 2010 година

Този път поканата беше отправена от българския му сътрудник Бойко Борисов. По време на блицвизитата на Путин, освен това в съботен ден, „ Газпром “ и БЕХ подписаха съглашение за основаването на компанията за строителство на
българската права от газопровода „ Южен поток “.
Дни по-късно беше подписан меморандум за основаване на планова компания за градеж на АЕЦ „ Белене “  между НЕК, Русия и две софтуерни компании от Франция и Финландия.

След пор​едната почерпка в битов ресторант, Путин още веднъж се върна в Русия с дарове – златен киликс от могилата Голяма Косматка от Георги Първанов, а от Бойко Борисов – Йорго, 4-месечно овчарско куче от персоналния му разплодник. След конкурс в Русия мъникът беше прекръстен на Бъфи и
стана звезда и даже воин на ария.
През септември 2012 година беше обявено ново посещаване на Путин в България, което обаче по този начин и не се състоя. Причината – половин година по-рано Народното събрание спря строителството на АЕЦ „ Белене “, а вицепремиерът Симеон Дянков разгласи, че „ ще пляскаме руснаците “, в случай че ни съдят за неустойки.
През март 2018 година Владимир Путин се оказа
поканен като „ патрон “ на тържествата по случай 140-годишнината от Освобождението. Визитата в София се размина, само че през май същата година президентът Румен Радев бе на публична аудиенция в Москва, където „ затопли “ връзките и разиска с Путин газовия хъб „ Балкан “.
Майстор е по джудо, язди и се гмурка
Руският президент е прочут с рисковите си занимания. Той практикува бойни изкуства, като е занаятчия на спортовете самбо и джудо. Има девети дан по таекуондо, осми дан и черен колан по карате. Обича да кара ски, играе хокей на лед, язди, прави планински преходи, гмурка се, лови риба.

Путин има славата и на отличен скиор. Запален и по хокей на лед, като постоянно играе със звезди ветерани.

Язденето измежду природата и конете са другата пристрастеност на съветския президент.  Сред новите му занимания е рафтингът с надуваема гумена лодка. Властелинът на Кремъл се слави и като буен фен на животните. Той има няколко кучета, като най-привързан беше към лабрадора Кони и японката Юте от поро​дата „ Акита ину “. В антуража му от четириноги има пудели, както и българската овчарка Бъфи.
Източник: flashnews.bg

СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


Промоции

КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР