Първият мач на Григор Димитров след повече от месец отсъствие

...

4 от 4 за Григор срещу Манарино – трудна, но сладка победа на корта във Вашингтон

Първият мач на Григор Димитров след повече от месец неявяване от кортовете не се оказа елементарен, само че пък се увенча с триумф.

Българинът трябваше да се бори със себе си и със противника си и да обръща от пробив пасив в третия сет, с цел да вдигне победоносно ръце в срещата си с Адриан Манарино в мач от втория кръг на АТР 500 шампионата във Вашингтон.

Двубоят бе първи за българина след травмата, която той получи на Уимбълдан.

Двубоят с Манарино стартира чудесно за родната звезда в тениса. Постепенно обаче Димитров сподели, че не се усеща сигурен, натрупа доста странни неточности и разреши на противника си освен да изравни, само че и да поведе с пробив в третия сет. В този миг обаче Григор сподели темперамент и се пребори за 6:1, 3:6, 7:5. Така Гришо продължава да няма загуба от този французин.

В идващия кръг Григор ще играе със Себастиан Корда. Представителят на домакините от Съединени американски щати е наследник на Петер Корда - първенец от Australian Open през 1998 година и някогашен №2 в света.

По обявата работи: Златко Желев
Източник: bnr.bg