Първата ракета на България Виктория Томова започна успешно участието си

...

Томова и Шиникова бият в Португалия

Първата ракета на България Виктория Томова стартира сполучливо присъединяване си на тенис шампионата в Калдаш де Раиня, Португалия (награден фонд $60 000).
24-годишната софиянка, която е №3 в схемата, направи поврат против Анна Данилина (Казахстан) и я победи с 3:6, 6:1, 6:2 след тъкмо 100 минути игра. Томова позволи съдбовен пробив за 3:5 и по този начин загуби първия сет. После обаче софиянката завоюва 12 от оставащите 15 гейма в мача. Тя направи 6 пробива против 3 на съперничката. Във II кръг българката среща квалификантката Сара Бет Грей (Вбр), която разруши с 6:0, 6:0 Летисия Пулхарлова (Чех).
Изабелла Шиникова победи Диана Марцинкевича (Лат) с 6:4, 6:7 (2:7), 6:4 откакто осъществя два пробива в първата част, а позволи един. Във втората част двете си размениха по два пробива, като Шиникова можеше да загуби още преди тайбрека, само че при 4:5 избави точка за пробив. След това пред нея се отвори късмет да затвори мача след пробив за 6:5. Но позволи връщане още при първата опция, след което падна и в тайбрека.
В третата част дългите разигравания доминираха, само че българката взе мача с пробив в 10-ия гейм при първа опция. Шиникова записа 8 аса против 2 на противничката си, която позволи и 12 двойни неточности.
Следващата й съперничка е победителката от мача Вивиан Хайзен (Гер)- Амандин Ес (Франция).
По-късно през днешния ден поставената под №8 Елица Костова среща Илена Ин-Албон (Швейц).
Източник: duma.bg