Партиите в опозиция не са готови да управляват страната. С

...
Партиите в опозиция не са готови да управляват страната. С
Коментари Харесай

Доган: Вот на недоверие? Опозицията не е готова да управлява

Партиите в съпротива не са подготвени да ръководят страната. С формулата " стани да седна " тотално ще се изпортим за няколко месеца. Борисов има проблеми с съдружните си сътрудници. Това е част от разбора на обстановката в страната на почетния ръководител на Движение за права и свободи Ахмед Доган, който той показа с елита на Движението за права и свободи на обичайното предпразнично събиране в Бояна довечера.

Част от речта му бе оповестено на формалната страница на Движение за права и свободи. Ето какъв разбор на ситуацията в страната направи Ахмед Доган:

" Уважаеми господин Председател,

Уважаеми дами и господа!

Явно предколедните конгреси на главната част от политическия хайлайф на Движение за права и свободи, стартира да провокира освен интерес, само че и мощно очакване. Дори избрани медии и обществени мрежи го приравняват с неофициален визионерски конгрес на Движение за права и свободи. В днешния вътрешно-политически и гео-политически дискурс това значи, че е налице липса на сигурност и на краткосрочна визия за развиване:

Първо, във вътрешно-политически проект предизборната парадигма за президентските и парламентарни избори-2017 година към момента не е стихнала: кой-кого ще „ отстрани “, „ смачка “ или „ победи “ към този момент работи в личностно измерение и таман по тази причина излиза отвън естествените граници на изложение с Езика на политиката;

Второ, обективната несигурност на външно-политическия проспект задава безпокойствие и тревога, което се равнява на „ наливане на масло в огъня “ във вътрешно-политически проект.

Формално видяно 2017 година не беше от най-благодатните за Движение за права и свободи. Но от позиция на избрани действия и политики, да вземем за пример новаторско подсилване на партийните структури, както и изключителното активиране на външните контакти с европейските демократични партии е невиждано в историята на Движение за права и свободи. Налице е пробуждане и активиране на общинските и регионални организации на Движение за права и свободи. ЦС и ЦОБ си възвърнаха действителните политически функционалности. ПГ на Движение за права и свободи има респектиращо присъединяване в парламентарния живот на страната.

Може би тук му е мястото да се означи, че „ външният напън “ се преобразува в старания за помиряване и обединяване на всички, които са се отделили от Движение за права и свободи. Ние постоянно сме били доброжелателни, само че и кардинални. Факт е, че не сме се скарали с никого. Всеки, който действително се разкайва-да заповяда. Но Движение за права и свободи си има Устав, който регламентира сходни обстановки. Външното акуширане на аналогични процеси на делене и сливане не е здравословно за нашите гласоподаватели. Въпреки това, ние сме доброжелателни, даже сме длъжни да продуцираме добросъседски връзки с Република Турция и да й помогнем в разговора й с Европейски Съюз. Разбира се, съгласно нашите скромни благоприятни условия.

Нека да хвърлим един взор към вътрешно-политическото състояние в страната.

Всеки от нас е наясно, че всяко ръководство си има проблеми, унаследени от предходни държавни управления или основани от настоящо ръководещите. Разбира се, те би трябвало да бъдат поправени посредством опозиционни политики. В последна сметка в това се състои и смисълът на политическия плурализъм във всяка демократична страна.

Големият проблем на държавното управление на Борисов е съдружната му политика и по-конкретно включването на отявлени националисти в кабинета. Дори и това не е най-големият грях, тъй като Обединените патриоти имаха шанса да покажат и потвърдят консолидирана обществена отговорност към националните ползи в контестта на общоевропейските политики. Но таман такава значима цел не се реализира с Езика на омразата и експанзията, с Език, който възпроизвежда разделяне и опълчване!

В началото е Словото, след това идва Делото. Словото на патриотизма сплотява и ръководи. Езикът на омразата и експанзията разделят и опълчват обществото и нацията. Поставят се под въпрос сигурността и стабилността на Държавата.

Това не е въпрос за свободата на словото, не е проблем даже за достолепието на политическия хайлайф на страната. Това е въпрос за съществуването на демокрацията в България.

Страната е изправена пред доста съществено предизвикателство. Председателството на Европейски Съюз. България ще бъде във фокуса на значими събития и мероприятия. И въпрос на обща политическа и обществена отговорност е да споделяме на естествен европейски политически Език.

От особена значимост е коригиращата функционалност на медиите. Уважаеми сътрудници, представители на четвъртата власт, покажете какво можете. Дайте вашият положителен дял в общата отговорност за стабилността на България! После си дискутирайте тематиката за връзката на свободата и отговорността на Словото.

Не е по–маловажен и въпросът за вота на съмнение към държавното управление при започване на председателството на Европейски Съюз. Доколкото разбирам този избор на съмнение няма за цел да смъкна държавното управление, а единствено да го поправя и насърчи към положителни каузи. Добре, този акт може да се изтълкува и като рутинна демократична процедура. Но в случай че вотът на съмнение мине, какво вършим? Има ли партия, която е подготвена да ръководи страната след възможни предварителни избори? Моята преценка е, че няма такава политическа мощ от опозицията, която може да поеме отговорността за ръководство на страната към днешна дата.

Тогава какво вършим?

Ако задачата е „ стани да седна “, не си заслужава усилието да подложим на тестване общия ни дом. Защото, първо, че тотално ще се изпортим, може някак да се преглътне. По-важното е друго: това държавно управление няма да има по-дълъг живот от няколко месеца. И още веднъж влизаме в рисковата серпантина на предварителни избори единствено и единствено ди си намерим място в централната властова система на страната. Затова дълг на гражданското общество и на всички политически сили е да подсигуряват сигурността и стабилността на страната.

Уважаеми сътрудници, съидейници и другари, границата сред подчертаването на особената значимост на даден проблем и неволното му преекспониране виси на косъм над главите на политици и анализатори. Ако в тази ситуация и при мен се е получило по този начин, апелирам за предколедна амнистия.

Бъдете живи и здрави, поисквам ви успокоение и убеденост в утрешния ден! " /kmeta.bg
Източник: dnesplus.bg

СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


Промоции

КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР