Пари Сен Жермен победи Бордо с 3:0 в мач от

...

ПСЖ пречупи Бордо, феновете освиркват Меси и Неймар

Пари Сен Жермен победи Бордо с 3:0 в мач от 28-ия кръг на Лига 1. Килиан Мбапе, Неймар и Леандро Паредес се разписаха за успеха на парижани.

Столичани се възползваха от домакинския си напън и откриха резултата в 24-ата минута. Килиан Мбапе получи подаване от Джорджинио Вайналдум и прати топката в мрежата на Гаетан Пусен за 1:0. По-рано през днешния ден се появи информация, че нападателят е подписал с Реал М, където ще се реалокира от лятото.

След почивката момчетата на Моурисио Почетино удвоиха преднината си. Неймар, който дружно с Меси беше измежду най-бурно освирканите от трибуните поради отпадането на отбора от Шампионската лига, засече центриране на Ашраф Хакими за 2:0. След час игра Леандро Паредес оформи крайния резултат с шут в в горния десен ъгъл.

В края на конфликта Лионел Меси също имаше опцията да се разпише, само че ударът му се отби от дясната греда.
ПСЖ остава на върха в класирането с актив от 65 точки. Бордо е финален в подреждането с 22 пункта.
Източник: bnr.bg