Първа среща между Стармър и Бърнам за предаването на властта във Великобритания
Премиерът в оставка на Англия Киър Стармър се срещна с неговия предстоящ правоприемник Анди Бърнам за диалози за " проведено “ предаване на властта, осведомят Sky News и BBC. Това е първата среща сред двамата, откогато Бърнам завоюва частичните избори в Мейкърфийлд предходната седмица.
Едночасовата среща стана допустима, откакто Стармър позволи достъп до диалози с държавни чиновници на евентуални претенденти за водачи на лейбъристите, с цел да ги приготви за ръководството. Анди Бърнам е единственият претендент, който се е изявил до момента, и в случай че не се появи различен конкурент, би могъл да стане министър-председател още на 17 юли.
Британските медии разясняват, че е значимо кого ще избере Анди Бърнам за своя " дясна ръка “, а също по този начин в каква посока ще поеме страната в връзките си с Европейския съюз.
Едночасовата среща стана допустима, откакто Стармър позволи достъп до диалози с държавни чиновници на евентуални претенденти за водачи на лейбъристите, с цел да ги приготви за ръководството. Анди Бърнам е единственият претендент, който се е изявил до момента, и в случай че не се появи различен конкурент, би могъл да стане министър-председател още на 17 юли.
Британските медии разясняват, че е значимо кого ще избере Анди Бърнам за своя " дясна ръка “, а също по този начин в каква посока ще поеме страната в връзките си с Европейския съюз.
Източник: focus-news.net
КОМЕНТАРИ




