Отборите на Уругвай и Южна Корея завършиха наравно 0:0 на

...

Множество греди спряха Уругвай срещу Южна Корея

Отборите на Уругвай и Южна Корея приключиха наедно 0:0 на „ Едюкейшън Сити Стейдиъм “ от международното състезание по футбол в Катар.

Южноамериканците могат да съжаляват повече, откакто на два пъти гредите помогнаха на отбора на Южна Корея.

Мачът стартира с натиска на Уругвай. Матиас Весино се включи на скорост и отклони за Луис Суарес, който стреля с глава в наказателното поле на Южна Корея в 12-ата минута, но Сьонг-Гю Ким се намеси.

След дълго подаване на Родриго Бентанкур в наказателното поле на Южна Корея в 19-ата минута, Федерико Валварде овладя топката и стреля, само че не съумя да откри задачата.

Мун-Хван Ким центрира отдясно в наказателното поле за Хван Уй-Джо, който стреля рисково с глава в 35-ата минута от чиста позоция, само че единствено, с цел да изгледа топаката по какъв начин минава над напречната греда.

Ин-Беон Хван овладя подаване и се опита да изненада стража на Уругвай с удар от далечна отдалеченост в 39-ата минута, само че не беше прецизен.

След центриране от ъглов удар в 44-ата минута, Диего Годин се извиси над всички и стреля с глава, само че ударът му рикошира в десния непряк дирек на вратата, защитавана от Сьонг-Гю Ким.

Хюн-Мин Сон центрира от корнер в 52-ата минута. В наказателното поле Мин-Джае Кин стреля с глава на първа греда, само че Серхио Рочет внимаваше и съумя да боксира топката.

Единсон Кавани овладя подаване в наказателното поле на Южна Корея в 69-ата минута. Нападателят се обърна и стриля, само че Ким му блокира изстрела.

Дарвин Нуньес овладя топката на границата на наказателното поле в 82-рата минута. Нападателят насочи изстрел, само че топката нямаше задоволително фалц, с цел да влезе във вратата, защитавана от Сьонг-Гю Ким.

Хюн-Мин Сон центрира от корнер в 52-ата минута. В наказателното поле Мин-Джае Ким стреля с глава на първа греда, само че Серхио Рочет внимаваше и съумя да боксира топката.

Федерико Валверде опита компактен изстрел от далечно разстояние в 89-ата минута. За шанс на Южна Корея топката срещна десния непряк дирек.

След неточност на Серхио Рочет, топката доближи до Ги-Сунг Чо, който отклони за Хюн-Мин Сон. Голямата звезда на " азиатските тигри " шутира, само че не откри задачата в 90-ата минута.

Източник: tribune.bg