Отборите на Септември София и Спартак Варна завършиха наравно 1:1

...

Спартак Варна остана на дъното след хикс със Септември в София

Отборите на Септември София и Спартак Варна приключиха наедно 1:1 в мача им от 12-ия кръг на efbet Лига. На Националния стадион " Васил Левски " двата тима си размениха по един гол преди почивката, като това беше и единственият по-интересен откъслек от мача.

Домакините упражниха напън в първите минути на срещата. След центриране от корнер в 5-ата минута Асен Георгиев стреля рисково с глава, само че топката мина около вратата, защитавана от Иван Дичевски.

В идващите минути двата тима доста понижиха темпото и играта се развиваше главно в центъра на терена. Атанас Кабов центрира точно в наказателното поле в 38-ата минута. Мартин Стоянов засече, само че не съумя да откри очертанията на вратата на Спартак Варна.

Крисиан Колев центрира от корнер, само че вратарят на гостите Иван Дичевски не се намеси добре и топката се озова в краката на Асен Георгиев, който осъществя за 1:0 в 40-ата минута. Положението се гледа малко по-дълго от VAR, само че в последна сметка бе зачетено.

След дрибъл Виктор Митев стреля от огромна отдалеченост в добавеното време на първото полувреме, с цел да вкара хубав гол, с който изравни резултата.

Ивей Ромееш комбинира със Здравко Димитров, който стреля в 54-ата минута, само че ударът му бе избавен от Димитър Шейтанов. Само минута по-късно Виктор Митев засече топката от воле след подаване на Димитров, само че не съумя да откри очертанията на вратата на Септември София.

Ивей Ромееш бе изведен в 63-ата минута зад тила на отбраната на домакините. Той стреля, само че ударът му бе право в левия непряк дирек.Така Септември остава 12-ти с към този момент 9 точки, а Спартак са на дъното с петата си извоювана точка от началото на сезона.

Септември Сф - Спартак Варна 1:1
1:0 Асен Георгиев 40
1:1 Митев 45+1 Стартови сформира:

Септември София: 21. Димитър Шейтанов, 10. Асен Чандъров, 7. Айкут Рамадан,5. Асен Георгиев, 6. Атанас Кабов, 9. Димитър Костадинов, 4. Иван Арсов, 18. Красиан Колев, 16. Кристиян Пешов, 22. Мартин Стойчев, 14. Мартин Стоянов

Резерви: 1. Иван Василев, 26. Илия Миланов, 23. Йоан Гаврилов, 11. Мартин Ачков, 20. Мартин Петков, 17. Радослав Живков, 15. Александър Петров

Треньор: Славко Матич

Спартак Варна: 21. Иван Дичевски, 9. Мехмед Сабри, 6. Емануел Моура, 25. Пламен Димов, 23. Проспер Менди, 11. Виктор Митев, 8. Ивайло Климентов, 30. Божидар Васев, 20. Родни Антуи, 33. Здравко Димитров

Резерви: 67. Християн Христов, 19. Никола Борисов, 45. Даниел Начев, 7. Георги Бабалиев, 17. Цветан Илиев, 10. Янчо Иванов Андреев, 14. Ивей Ромееш