Отборите на Арсенал (Тула) и Урал (Екатеринбург) завършиха при резултат

...

Костадинов уцели греда срещу отбора на Хичо

Отборите на Арсенал (Тула) и Урал (Екатеринбург) приключиха при резултат 0:0 в мача между тях от 23-ия кръг на съветската Премиер Лига. Гостите от Екатеринбург играха в последния четвърт час с човек по-малко, защото в 76-ата минута пряк червен картон получи Михаил Меркулов. Той бе отхвърлен от игра за това, че спря непозволено излизащия самичък против вратаря на гостите Ярослав Годзюр халф Зелимхан Бакаев.

Още в 10-ата минута Георги Костадинов уцели греда за домакините от Тула. Бившият халф на Левски записа 90 минути за Арсенал. Другият българин в отбора на тулчани - Михаил Александров, пропусна срещата поради травма. Николай Димитров - Хичо път бе в стартовия състав на Урал и бе заменен в 81-ата минута от Марко Араторе.

По-рано през днешния ден Енисей и Уфа приключиха между тях при 0:0, като домакините от Енисей към този момент в 8 следващи мача в шампионата нямат победа. Халфът от Люксембург Оливие Тил пропусна дузпа за Уфа още в 7-ата минута.