Отборите на Арсенал (Тула) и Динамо (Москва) откриха новия сезон

...

Сезонът в Русия започна с българско участие и брилянтен гол

Отборите на Арсенал (Тула) и Динамо (Москва) откриха новия сезон в съветската Премиер лига. Срещата приключи 1:1, а Георги Костадинов беше титуляр за “артилеристите” и остана на терена през всичките 90 минути. неговият отбор се избави от загуба с доста хубав гол на бранителя Гиа Григалава в 84-ата минута.

Същите противници се изправиха един против различен и в последния кръг от предишния сезон, когато направиха зрелищно 3:3 в столицата. Днес в състава на Арсенал нямаше съвсем никакви промени. Като титуляр от новите попълнения започва единствено младият замбийски нападател Ламек Банда, а след почивката се появи румънецът Александру Тудорие. Старши треньорът на Динамо Дмитрий Хохлов пък гласоподава доверие от първата минута на Заурбек Плиев, Себастиан Шимански и Рамил Шейдаев.

Московчани откриха резултата още в 16-ата минута. Автор на първия гол за сезона стана португалецът Мигел Кардосо, откакто топката отскочи от Игор Горбатенко и попадна в халфа.

През второто оплувреме Арсенал доминираше и пропусна няколко благоприятни условия за изравнителен гол. Той обаче въпреки всичко падна в последните минути, а заслуга имаше и самият Горбатенко, който асистира на Григалава. Последва мощен дале§ен изстрел на бранителя и Антон Шунин се оказа беззащитен.

Первый матч сезона 2019/20 подарил нам два шикарных гола и закончился ничьей #РПЛ #АрсеналДинамо pic.twitter.com/aG6cuONREK
— Российская Премьер-Лига (@rfpl) 12 юли 2019 година В идващия кръг Арсенал ще гостува на Криля Советов, а Динамо ще посрещне Рубин на новия си стадион.

Утре предстоят нови три мача в Премиер лигата: Урал - Уфа, Спартак (Москва) - Сочи и Ростов - Оренбург.

МИНУТА Пожарна охрана МИНУТА
СТАТИСТИКА ОТ МАЧА
КЛАСИРАНЕ
ГОЛМАЙСТОРИ
ПРОГРАМА Премиер Лига 1 кръг, петък 12 юли  Арсенал Тула 1:1краен резулат  Динамо Москва