Отборите на Арсенал“, Атлетико“ (Мадрид) и Лацио“ направиха голяма крачка

...

Четири домакински победи в Лига Европа

Отборите на „ Арсенал “, „ Атлетико “ (Мадрид) и „ Лацио “ направиха огромна крачка към полуфиналите на Лига Европа с безапелационни домашен победи в първите срещи, а немският вицешампион Република България „ Лайпциг “ взе най-малък задатък от 1:0 против гостуващия „ Олимпик “ (Марсилия).

„ Арсенал “ реализира най-убедителен триумф след 4:1 на " Емиратс " против ЦСКА Москва след ужасно показване през първото полувреме. Българският национал Георги Миланов се появи в игра за гостите в 74-ата минута на мястото на Бибрас Натхо, само че не съумя да помогне на тима си да редуцира сериозния пасив.

Аарън Рамзи откри резултата още в деветата минута след хубаво подаване по тревата от дясно на Ектор Бейерин. Александър Головин изравни за ЦСКА след четвърт час игра със ужасно осъществяване на директен свободен удар от 20 метра.

В средата на първата част Александър Лаказет още веднъж даде задатък на лондончани от дузпа, отсъдена за нарушаване на Георги Щенников против Месут Йозил в пеналта. В 28-ата минута Рамзи направи 3:1 с хубав удар от въздуха след подаване в пеналта на Йозил от ляво.

Десет минути преди почивката още веднъж Йозил асистира от ляво за четвъртото попадение в мача дело на Лаказет, който вкара с удар от 14 метра.

Победителят в шампионата през 2012 година „ Атлетико “ също взе добър задатък след 2:0 над „ Спортинг “.

Испанците реализираха девета поредна домакинска победа във всички шампионати след две груби неточности в отбраната на противника. Коке откри след по-малко от 30 секунди игра, откакто Диего Коста пресече пас сред бранителите на португалците през наказателното им поле и изведе съотборника си в чиста позиция в пеналта. Антоан Гризман удвои малко преди почивката след неточност на сънародника си Жереми Матийо.

„ Лацио “ прекъсна серията от 35 мача без проваляне на „ Залцбург “ след 4:2 в Рим.  Сенад Лулич откри за италианците в деветата минута с удар от близко след асистенция на Душан Баста от дясно, само че след половин час Валон Бериша изравни от дузпа за нарушаване на Баста в пеналта.

Малко след почивката Марко Пароло вкара прекрасен гол с пета след пас от дясно на Луис Алберто, само че в 71-ата минута австрийците още веднъж изравниха посредством Такуми Минамино.

Три минути по-късно Фелипе Андерсон направи 3:2 със страхотна самостоятелна акция през центъра и акуратен завършващ удар, а в 76-ата минута Чиро Имобиле вкара за крайното 4:2.

Дебютантът в Евротурнирите Република България „ Лайпциг “ взе задатък от 1:0 против „ Олимпик “ след прецизен удар на Тимо Вернер от десния ъгъл на наказателното поле в края на първото полувреме.
Източник: bnr.bg