Отборът на Валенсия сензационно изхвърли Аякс от Шампионската лига, след

...

Валенсия изхвърли Аякс от Шампионската лига

Отборът на Валенсия сензационно изхвърли Аякс от Шампионската лига, откакто завоюва с 1:0 в Амстердам против полуфиналиста от предишния сезон в шампионата. Испанският отбор приключи като победител в група Н, а напред в Шампионската лига продължава и Челси, който победи вкъщи в другия мач от потока Лил с 2:1. Така амстердамци ще би трябвало да се утешат с присъединяване в елиминациите на Лига Европа през пролетта, до момента в който Валенсия и Челси ще продължат да мечтаят. Още във втората минута испанският отбор пропусна превъзходен късмет за първи гол. След осъществяване на корнер Габриел продължи от първа греда, където Родриго не уцели вратата с глава. В осмата минута сантиметри не стигнаха на Тадич за прецизен удар. В 24-ата гостите от " Местайя " стигнаха до попадение след брилянтен пас на Феран Торес. Родриго овладя в наказателното поле и трансферира вратаря Онана за 0:1. Подаването на испанския халф беше в действителност впечатляващо. В 38-ата вратарят на " прилепите " Хауме реагира добре след остро подаване на Зиех. В 43-ата Дони ван де Беек беше преодолял вратаря, само че Хосе Гая изникна, с цел да избие топката а сантиметри пред голлинията. Минутуа по-късно пък Онана с крайник избави след изстрел на Родриго, който можеше да реши мача. Играта през второто полувреме още веднъж беше доста динамична, като Аякс държеше самодейността и топката, а Валенсия създаваше по-големите рискове, като Родриго имаше още веднъж опция да се разпише в 55-ата минута, само че ударът му мина край лявата греда. В 66-ата минута Аякс пропиля най-чистото си състояние, откакто Хаким Зиеш не съумя по най-хубавия метод да насочи топката след подаване на Ван де Беек пред вратата. С наближаването на края на мача играчите на Аякс се поизнервиха, което пролича от дейностите на Зиеш, който извърши жестоко нарушаване при битка за топката и получи жълт картон. Десетина минути преди края се стигна до ново напрежение на терена, което беше потушено с два жълти картона надлежно за Онана и Дани Парехо. До края на мача на терена доминираха нервите. Грешка в защитата на Валенсия в края едвам не докара до тъждество, само че вратарят Хауме сподели инстикт и не разреши топката да влезе в мрежата му. Малко по-късно стражът на Валенсия още веднъж беше на висота след удар на Зиеш. В добавеното време се стигна до грозни подиуми. Габриел падна на терена след прикосновение с състезател на Аякс, капитанът на домакините Душан Тадич се притече да го подкани да се изправи по-бързо и последва остра реакция на бразилския бранител, който получи червен картон и остави отбора си с 10 души до края. В последна сметка резултатът се резервира и по този начин Валенсия продължава напред, а Аякс остана трети и завърши присъединяване си в Шампионската лига. МИНУТА Пожарна охрана МИНУТА СТАТИСТИКА
Шампионска Лига 6 кръг, вторник 10 декември  Аякс 0:1краен резулат  Валенсия