Отборът на Шумен претърпя домакинско поражение от Ямбол със 79:80

...

Ямбол надви Шумен и си осигури място в топ 8 за Купата на България по баскетбол

Отборът на Шумен претърпя домакинско проваляне от Ямбол със 79:80 (27:19, 23:20, 19:14, 10:27) откакто водеше до самия завършек на мача от 22-ия кръг на Националната баскетболна лига.

За Шумен загубата бе втора поредна и общо 15-а, а Ямбол прекъсна серия от четири провали и записа осма победа от началото на сезона. С триумфа отборът на Ямбол си обезпечи осмата позиция след втория стадий на шампионата и място на четвъртфиналите за Купата на България през март.

Домакините имаха задатък от 50:39, а в края на трета част преднината им бе 69:53. В първите минути на последната четвърт разликата доближи 17 точки в интерес на Шумен, само че мощна серия на гостите и панер на Николай Михайлов при оставащи 13 секунди донесе триумфа за Ямбол.

Михайлов и новото попълнение Маркедрик Бел осъществиха по 16 точки за състава от Ямбол, като първият добави 6 битки, а вторият – 8 битки.

За Шумен Брайън Камерън приключи с 23 точки, 7 битки и 8 асистенции.