Отборът на Саутхямптън направи решителна крачка към своето спасение, след

...

Саутхямптън възкръсна във възможно най-подходящия момент

Отборът на Саутхямптън направи решителна крачка към своето избавление, откакто през днешния ден завоюва витални три точки при гостуването си на пряк съперник за оставане в Премиър лийг.

" Светците " на Марк Хюз съкрушиха Суонзи с 1:0, като по този метод напуснаха зоната на изпадащите и към този момент са на 16-та позиция, кръг преди края на шампионата. Там пък се озоваха " лебедите " от Уелс, които инкасираха четвърта поредна загуба.

Развръзката довечера пък подпечата и на процедура изпадането на Уест Бромич Албиън в Чемпиъншип.

Снимка 355259
Източник:

През цялата среща, по-чистите положения бяха за гостите, които в последна сметка стигнаха до стремежи резултат след гол на Маноло Габиадини.

Резервата увенча включването си в игра с прецизен изстрел в 72-ата минута. Италианският национал се оказа най-съобразителен при едно меле пред вратата на Суонзи. Лукаш Фабиански избави удара на Чарли Остин, само че при добавката нямаше какво да направи против Маноло, шутирал на сантиметри от голлинията.

В последните си мачове за сезона, Суонзи семейства на към този момент изпадналия Стоук Сити, до момента в който Саутхямптън приема първенците от Ман Сити. Уелсците ще би трябвало да се молят за две загуби на към този момент главния им кандидат за оставане в елита - Хъдърсфийлд, който играе с лондонските грандове Челси и Арсенал.

Предимството в тази задочна борба е за " синьо-белите ", които имат надалеч по-добра голова разлика по отношение на Суонзи.

Отлични вести за положението на сър Алекс Фъргюсън

Шотландецът е провел изцяло съответен диалог с лекуващия го доктор и се поинтересувал какво тъкмо е положението му и по какъв начин ще протече неговото лекуване

СУОНЗИ - САУТХЯМПТЪН 0:1

0:1 Маноло Габиадини (72 " )

СТАДИОН : " Либърти стейдиъм "

СЪДИЯ : Майкъл Оливър

СУОНЗИ : Фабиански, Ноутън, Фернандес, Моусън, Робъртс, Ки, Кинг, Клукас, Олсон, Андре Аю, Джордан Аю (резерви: Нордфелд, Керъл, Санчес, Ван дер Хоорн, Абрахам, Нарсинг, Дайър)

САУТХЯМПТЪН : Макарти, Беднарек, Стивънс, Хьод, Соарес, Хойберг, Ромеу, Бъртранд, Тадич, Редмънд, Остин (резерви: Форстър, Лонг, Карийо, Уорд-Праус, Габиадини, МакКуин, Симс)