Най-добрата българска тенисистка Виктория Томова отпадна на полуфиналите на WTA

...

Виктория Томова отпадна на полуфиналите в Бад Хомбург

Най-добрата българска тенисистка Виктория Томова отпадна на полуфиналите на WTA 500 шампионата на трева в Бад Хомбург (Германия), който е с награден фонд над 802 хиляди евро.

29-годишната софиянка отстъпи с 0:6, 6:7 (8) пред №49 в международната класация Дона Векич от Хърватия. Срещата продължи 101 минути.

Българката игра късно през вчерашния ден инфарктен четвъртфинал против рускинята Анна Блинкова, в който съумя да избави пет мачбола и победи с 2:6, 6:1, 7:6 (9) в мач траял 2 часа и 14 минути. Векич пък завоюва без игра на четвъртфиналитe.

Томова съумя да обърне резултата във втория сет от 2:4 до 5:4, а по-късно се стигна до тайбрек. В него българката поведе с 4-2 точки, само че позволи поврат за 4-5. Вики избави мачбол при 5-6 точки, само че загуби с 6-8.

Преди днешната среща Томова реализира четири следващи победи на шампионата.

С блестящото си показване на шампионата Томова ще запише ново рекордно класиране в международната класация за дами. Българката има към този момент 1223 точки и ще бъде №48 при започване на идната седмица.

По-рано през днешния ден беше изтеглен жребият за главната скица на Уимбълдън. Виктория Томова ще играе в първия кръг против №40 в света Синю Уан от Китай. През тази година Томова има две трагични загуби от Уан в по три сета. Българката загуби от Уан във втория на " Ролан Гарос " с 5:7, 7:5, 1:6, а преди този момент пропусна 10 мачбола и загуби със 7:5, 5:7, 4:6 на шампионата в Мадрид. При победа Вики може да играе във втория кръг против петата сложена Джесика Пегула.

Най-престижният тенис шампионат на трева стартира в Лондон в понеделник, 1 юни.