Отборът на Рилски спортист отстъпи пред тима на Шоле със

...

Рилски спортист отпадна от ФИБА Европа

Отборът на Рилски състезател отстъпи пред отбора на Шоле със 75:100 точки (21:24, 19:25, 22:32, 13:19) като посетител във Франция в мач от шестия кръг в група „ Е “ на шампионата за Купата на ФИБА Европа за мъже. Съставът от Самоков завърши груповата фаза с шест провали от шест изиграни срещи на последното, четвърто място и отпадна от конкуренцията.

Френският тим приключи с четири триумфа и две загуби, оглавявайки краткотрайното нареждане с 10 точки в актива си, пред съставите на Орадя и Мехелен, които към този момент имат надлежно 9 и 8 точки и се изправят един против различен на следващия ден в Белгия в последната среща от групата, която ще дефинира крайното класиране. Според регламента първите два тима от осемте квалификационни групи не престават напред в шампионата.

Рилски състезател бе напълно в български състав, без задграничните си състезатели, за гостуването си на Шоле. Баскетболистите от старши треньора Людмил Хаджисотиров поведоха с 4:2 първоначално, само че позволиха противникът да означи 10 следващи точки и да поведе с 12:4. До края на първата част обаче самоковци понижиха пасива си до 21:24. Българският отбор стартира по-добре втората четвърт, като със серия от 7:0 обърна до 28:24 в своя изгода, само че не задържа дълго преднината си. Шоле още веднъж пое водачеството, вкарвайки 12 безответни точки до 39:30, а на почивката резултатът бе 49:40.

През второто полувреме домакините направляваха дуела и последователно усилваше задатъка си. Преди последните 10 минути Рилски състезател към този момент изоставаше с 62:81, а до края най-голямата разлика доближи 28 точки.

Чавдар Костов бе най-резултатен за българския вицешампион с 16 точки и 4 битки, а с 15 точки, 3 битки и 3 асистенции приключи Александър Янев.

Денислав Вутев се включи с 15 точки, 7 битки и 3 асистенции, а Васил Попов осъществя 12 точки.

За тима на Шоле Пери Елис се регистрира с 22 точки и 4 битки.

По обявата работи: Георги Димитров
Източник: bnr.bg