Отборът на Монтана записа третата си победа от началото на

...

Монтана нанесе първа загуба на ЦСКА 1948 II след обрат на стадион „Огоста“ /снимки/

Отборът на " Монтана " записа третата си победа от началото на сезона, откакто се наложи с 2:1 над ЦСКА 1948 II пред полупразни трибуни на стадион „ Огоста “. Загубата пък бе първата за гостуващия отбор, който на полувремето водеше с 1:0, само че позволи поврат.
Гостите започнаха по-добре мача и в 4-та мин. след офанзива от ляво Валентин Йосков бе оставен непокрит и стреля в долния ляв ъгъл, само че последва страхотна интервенция на вратаря Петър Л. Петров, който се хвърли и мазета в корнер. Три минути по-късно обаче амнистия нямаше. След офанзива през центъра Йосков се измъкна от засадата и не остави никакъв късмет на Петров. Монтанци последователно поизравниха играта и в 23-та мин. проведоха хубава офанзива приключила със слаб удар на Емануил Личев. 7 минути преди почивката Александър Аспарухов от 2-3 метра не уцели вратата.
С направените смени на почивката " Монтана " излезе радикално преобрзен, изигра чудесно второ полувреме, в което изкова успеха. Още в 46-та мин. удар на Тони Иванов бе избит от голлинията от Симеон Петров. Малко по-късно Владимир Айтов стреля рисково, само че вратарят Ганчев избави. В 55-та мин. обаче стражът на гостите обаче нямаше какво да направи. Мехди Уамри комбинира с Даниел Пехливанов и завърналият се след интервенция нападател изпрати топката в мрежата за 1:1. Две минути по-късно домакините желаеха дузпа за нарушаване против Уамри, съдията Димитър Димитров даде знак играта да продължи, а при последвалата контраофанзива Стоян Сточиков стреля около гредата, вместо да скъса мрежата. В 67-та мин. обратът в мача бе факт. Идрисс Фудил литна бранител на противника и с по-силния си ляв крайник изпрати топката под гредата. До края на мача домакините даже можеха да създадат успеха си по-убедителна.

" Монтана " - ЦСКА 1948 II 2:1

" Монтана ": Петър Л. Петров, Мартин Сандов, Даниел Стоянов (46-Даниел Пехливанов), Димитър Буров, Иван-Йоанис Атанатос (46-Владимир Айтов), Михаил Минков, Йордан Йорданов-кап., Мехди Уамри (87-Владислав Цеков), Емануил Личев, Идрисс Фудил (79-Димитър Пройчев), Тони Иванов (88-Сергей Георгиев). Треньор: Антони Здравков.

ЦСКА 1948 II: Генадий Ганев, Архан Исуф, Симеон Петров, Николай Желязков (71-Стелиян Добрев), Стефан Цонков, Георги Мариянов-кап., Ангел Грънчов (81-Атанас Стамболов), Стоян Стоичков (71-Александър Златков), Александър Аспарухов (81-Димитър Николов), Метин Халил (49-Кристофър Ачемпонг), Валентин Йосков. Треньор: Валентин Илиев.

Голмайстори: 0:1 Валентин Йосков (7), 1:1 Даниел Пехливанов (55), 2:1 Идрисс Фудил (67).

Главен арбитър: Димитър Димитров.
Асистенти: Мирослав Иванов, Стоян Стоянов.

Жълти картони: Симеон Петров, Николай Желязков, Валентин Йосков, Кристофър Ачемпонг, Стелиян Добрев (ЦСКА 1948 II).

Стадион: „ Огоста ”-150 фенове.
Източник: bulnews.bg