Отборът на Монтана 2003 отстъпи пред черногорския Будучност с 56:77

...

Отборът на Монтана загуби от Будучност в Адриатическата лига

Отборът на Монтана 2003 отстъпи пред черногорския Будучност с 56:77 (12:25, 17:30, 12:12, 15:10) като хазаин в зала „ Младост “ в среща от група „ А “ от постоянния сезон на Адриатическата лига по баскетбол за дами.

Загубата бе втора поредна и общо трета за българския отбор в интернационалната конкуренция, като има и пет победи. Будучност, който е вицешампион в Адриатическата лига от предходната спортна година, продължава без проваляне от началото на сегашния сезон и записа осми триумф.

Гостите от Подгорица водеха през целия мач, а разликата стартира да се усилва по-съществено в средата на втората четвърт. На почивката Монтана 2003 изоставаше с 26 точки разлика при 29:55.

След равностойна трета част, преди последните 10 минути Будучност имаше задатък от 67:41 и до края задържа преднината си над 20 точки.
Източник: bnr.bg