Отборът на Молдова завърши баз победа в световните квалификации в

...

Молдова остана без победа в квалификациите

Отборът на Молдова приключи баз победа в международните квалификации в група “D”. И довечера отборът разочарова своите почитатели, като позволи загуба с 0:1 на собствен терен от Австрия в последния си мач от акцията.

Двубоят дълго време вървеше относително равностойно и без попадения в двете порти. В 55-ата минута обаче Молдова остана с човек по-малко на терена, откакто Артур Йоница получи леко преувеличен втори жълт и червен картон за привидно безобидно нарушаване в средата на терена.

Това сякаш наклони везните в интерес на гостите, които се възползваха от численото си преимущество и в 69-ата минута стигнаха до победния гол. Тогава след заучено състояние от корнер Шауб от близко засече и вкара във вратата на домакините.

Този триумф обаче не бе от изключително значение за Австрия, като отборът приключва на 4-ото място с 15 точки. Молдова пък завършва акцията на последната позиция със единствено 2 извоювани точки.

Мондиал 2018 10 кръг, понеделник 9 октомври  Молдова 0:1краен резулат  Австрия