Отборът на Манчестър Юнайтед допусна второ поредно поражение във Висшата

...

"Тотнъм" унижи "Юнайтед" насред "Олд Трафорд"

Отборът на " Манчестър Юнайтед " позволи второ следващо проваляне във Висшата лига.След загубата от " Брайтън " с 2:3 в предишния кръг, този път " алените дяволи " паднаха от " Тотнъм " с 0:3 вкъщи.

Головете за " шпорите " означиха Хари Кейн (50) и Лукас Моура (52, 84), а почитателите на гостите припяваха към мениджъра на домакините Жозе Моуриньо известния на Острова рефрен " Ще бъдеш уволнен на сутринта ".

" Манчестър Юнайтед " стартира мощно мача и секунди след първия съдийски сигнал можеше да поведе, откакто Лингард смъкна с глава за Фред, който нахлу в наказателното поле и шутира около вратата. Още по-фрапантен пропуск последва в 16-ата минута, когато Дени Роуз сгреши в защита, Лукаку открадна топката, излъга стража Юго Лорис и най-после не съумя да прати топката в опразнената врата. Последваха още един неакуратен удар на Лукако и подобен на Валенсия.
Снимка: Reuters
" Тотнъм " насочи първия си прецизен удар в 40-ата минута, само че Кристиан Ериксен не затрудни Де Хеа.

Домакините започнаха и второто полувреме с състояние пред противниковата врата, само че мощният удар на Погба прати топката около гредата. В ответната офанзива Де Хеа се намеси уверено след изстрел на Ериксен. Испанецът обаче нямаше какво да направи в 50-ата минута, когато след центриране от корнер Хари Кейн бе изтърван от бранителите и с глава се разписа за 0:1.

" Манчестър Юнайтед " незабавно можеше да върне гола, само че Лорис сподели класа и отрази удар на Лукаку от близка отдалеченост. Гостите шокираха домакините единствено две минути след първия си гол, откакто Ериксен центрира на точката на дузпата, а нахлулият на скорост в наказателното поле Лукас Моура вкара за 0:2.

В 84-ата минута Лукас Моура преодоля Крис Смолинг и останал самичък против Де Хеа не сгреши за 0:3.
Източник: btvnovinite.bg